Суддя Тандир отримує зарплату, перебуваючи під вартою. Раніше він заявляв протилежне
Суддя Олексій Тандир отримує зарплату в Макарівському районному суді Київської області, перебуваючи пів року під вартою. Водночас раніше під час судового засідання обвинувачений казав, що «не отримує заробітну плату від слова взагалі».
Про це Територіальне управління Державної судової адміністрації в Київській області повідомило у відповідь на запит «Бабелю», а запис слів Тандира з суду є в розпорядженні hromadske.
Так, з моменту аварії на блокпості в Києві Тандиру нараховують посадовий оклад, він становить 63 тисячі грн. Надбавки за вислугу років та за науковий ступінь з обвинуваченого зняли. Їх припинили виплачувати з 2 червня.
Також Тандиру не виплачують надбавку за адміністративну роботу, адже він після взяття під варту склав із себе повноваження голови суду. Його зарплата з надбавками становила приблизно 100 тисяч грн. З березня по травень суддя отримав загалом 305 867 грн.
Зазначимо, що під час засідання у Святошинському райсуді Києва 27 жовтня Тандир заявив, що перебуваючи під вартою не отримує зарплату.
«Я вже 5 місяців перебуваю під вартою, я не отримую заробітну плату, від слова взагалі. Моя сімʼя, дружина, яка не працює, годує маленьких дітей. І вони 5 місяців борги беруть, не знають за що їсти, за що пити», — скаржився тоді обвинувачений.
Захисник потерпілих під час засідання зауважив, що дружина Тандира 19 вересня звернулась до суду з позовами про стягнення аліментів та про розлучення. За його словами, це спростовує позицію адвокатів судді про те, що нині Тандир забезпечує сімʼю.
Що відомо про справу?
Приблизно опівночі 26 травня тоді ще голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир наїхав на блокпосту в Києві на 23-річного нацгвардійця. За даними слідства, суддя був у стані алкогольного сп’яніння та рухався з суттєвим перевищенням допустимої швидкості руху. У результаті ДТП нацгвардієць загинув на місці.
Правоохоронці затримали Тандира. Вони зазначали, що чоловік мав візуальні клінічні ознаки сп’яніння, але відмовився пройти обстеження на вміст алкоголю та наркотиків в організмі. Згодом у Тандира примусово відібрали біологічні зразки.
Результатів не було близько місяця, але судово-психологічна експертиза підтвердила, що Тандир був пʼяним за кермом у момент ДТП.
Уже в серпні ДБР завершило розслідування щодо Тандира. Фахівці провели 18 експертиз, які таки підтвердили вміст алкоголю в зразках екссудді. У ДБР розповіли, що Тандир, маючи досвід розгляду справ про ДТП, намагався приховати сп’яніння, спотворивши вміст зразків. Зокрема, замість сечі здав на аналіз воду та слину.
Вища рада правосуддя дала згоду на тримання Тандира під вартою. Після цього суд обрав для судді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внести заставу.
Макарівський райсуд Києва, який очолював Тандир, задовольнив його заяву та звільнив його з посади голови суду з 29 травня. Згодом його відсторонила Вища рада правосуддя.