Суддя з Луганщини збирав для рф дані про колег та полонених військових — ДБР
Державне бюро розслідувань викрило суддю з Луганської області, який на замовлення ФСБ збирав дані про своїх колег та військовополонених. Окрім того, справи ще трьох суддів, які співпрацювали з росією, передали до суду.
Про це повідомила пресслужба ДБР.
За даними слідства, суддя Брянківського районного суду Луганської області отримав доступ до закритих суддівських груп у різноманітних месенджерах. Там він збирав особисті дані українських суддів, як то фотографії, номери телефонів, електронні поштові скриньки, посади та інші установчі дані.
ДБР додає, що «особливу увагу» чоловік приділяв суддям з проукраїнською позицією. Також він дізнавався дані про українських військових та їхні родини, які перебували в російському полоні. Потім ці дані спецслужби росіян використовували під час допиту полонених.
З 2014 року чоловік переховується на території рф. Йому повідомили про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Інші справи щодо суддів
Окрім того, ДБР завершила досудове розслідування щодо судді Калінінського районного суду Горлівки, яка позбавляє українців права на житло, що залишилося на тимчасово окупованій території. За даними слідства, після окупації частини Донеччини у 2014 році, вона почала співпрацювати з окупантами.
Її підозрюють у держзраді та колабораціонізмі (ч. 1 ст. 111 ККУ, ч. 2 ст. 111 ККУ, ч. 7 ст. 111-1 ККУ). Їй може загрожувати довічне увʼязнення.
Також до суду скерували справи щодо двох колишніх суддів Гагарінського та Ленінського районних судів міста Севастополя, які після окупації півострова здійснювали «правосуддя» за законами рф.
Фігурантів обвинувачують у держзраді за ч. 1 ст. 111 ККУ. Їм загрожує до 15 років увʼязнення.