Світовий банк більше не публікуватиме рейтинг Doing Business. Усе через виявлені порушення
Світовий банк оголосив, що більше не буде публікувати свій індекс легкості ведення бізнесу, відомий як Doing Business. Таке рішення ухвалили через повідомлення про виявлені порушення.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Світового банку.
Після того, як минулого року стало відомо про неточності даних у звітах Doing Business 2018-го та 2020-го років, керівництво Світового банку призупинило роботу над наступним звітом і почало низку оглядів та аудитів звіту і його методології.
Також через те, що внутрішні звіти порушили етичні питання, зокрема щодо поведінки колишніх посадовців ради правління, чинних та колишніх працівників Світового банку, керівництво установи повідомило про це відповідним механізмам внутрішньої підзвітності.
«Довіра до досліджень Групи Світового банку є життєво важливою. [Ці] дослідження інформують про дії політиків, допомагають країнам ухвалювати обґрунтовані рішення та дозволяють зацікавленим сторонам точніше оцінювати економічні та соціальні покращення. Такі дослідження також були цінним інструментом для приватного сектора, громадянського суспільства, наукових кіл, журналістів та інших, розширюючи розуміння глобальних проблем», ㅡ ідеться у повідомленні.
Так, керівництво Світового банку ухвалило рішення припинити ведення Doing Business. В установі зазначили, що надалі будуть працювати над новим підходом до оцінки ділового та інвестиційного клімату.
«Ми глибоко вдячні за зусилля багатьох співробітників, які старанно працювали над просуванням порядку денного ділового клімату, і сподіваємось використати їхню енергію та здібності по-новому», ㅡ кажуть там.
Що таке Doing Business?
Це рейтинг, який був індикатором легкості ведення бізнесу в тій чи іншій країні. Висока позиція країни означала, що нормативно-правові умови більш доброзичливі для створення і ведення бізнесу там.
Рейтинг складався на основі аналізу низки факторів. Зокрема, там аналізували умови початку бізнесу: підключення до мереж, офіційне оформлення та облік. Також автори рейтингу стежили за податковим законодавством та системою сплати податків, забезпеченням прав власності тощо. Як правило, Світовий банк аналізував умови ведення бізнесу у столицях країн.