Такі різні британці: Кого покаже «Нове британське кіно»

Цього року фестиваль «Нове британське кіно» відвідає одразу шість українських міст.

Цього року фестиваль «Нове британське кіно» відвідає одразу шість українських міст.

Відкриється він у Києві, де з 10 до 16 листопада глядачі побачать 5 художніх фільмів, одну документальну картину та добірку короткометражних стрічок, що номінувалися на BAFTA.

Ми вирішили поглянути на тих, хто стоїть за відеорядом та спецефектами та розповісти про режисерів, яких покажуть на цьогорічному фестивалі.

Класик гостросоціального кіно Кен Лоуч 

«Я, Деніел Блейк»: 10 листопада, 19:00; 11 листопада, 21:00. Кінотеатр «Київ»

«Versus: Життя і фільми Кена Лоуча»: 14 листопада, 19:00. Кінотеатр «Київ»

На рахунку режисера одразу дві Золоті гілки Каннського кінофестивалю, призи Берлінського фестивалю, фестивалів у Локарно та Торонто. Фільм режисера «Кес» (1969) був визнаний одним із найкращих зразків британського кіномистецтва ХХ століття.

Кен Лоуч відомий не лише як режисер, а і як політик та філантроп. Довгий час був членом лейбористської партії, а також балотувався у Європарламент. Крім того, режисер відомий активною підтримкою палестинського народу в його боротьбі з Ізраїлем та створенням кількох благодійних організацій для бездомних. Він був одним із шести людей, хто готові були взяти на поруки Джуліана Ассанжа.

Головним фільмом цьогорічного фестивалю «Нове британське кіно» можна впевнено назвати «Я, Деніел Блейк». Картина розповідає історію столяра, що через хворобу змушений облишити роботу та звернутися за допомогою до соціальних служб. Як результат, його життя перетворюється на боротьбу з британською бюрократичною машиною.

Крім того, на фестивалі пройде показ документальної стрічки «Versus: Життя і фільми Кена Лоуча» про 40 років творчості режисера.

Ірландець Джон Майкл Макдона

«Війна проти всіх​»: 11 листопада (п'ятниця), 19:00; 13 листопада (неділя), 21:00. Кінотеатр «Київ»

Ірландський сценарист Джон Майкл Макдона розпочав режисерську кар'єру відносно недавно — у 2011 році. За це час він випустив два фільми, «Одного разу в Ірландії» та «Голгофа». Обидві картини були чорними комедіями, отримали високі оцінки критиків, а в головній ролі обидва рази з'явився ірландець Брендан Глісон.

У своєму новому фільмі «Війна проти всіх» Макдона відійшов від своїх звичок — дія відбувається у Нью-Мексико, а не в Ірландії, а замість Брендана Глісона головні ролі виконали Александр Скарсгард і Майкл Пенья. Вони грають брудних копів, які у гонитві за мільйоном доларів раптом знаходять можливість зробити добру справу.

Улюблениця Канн Андреа Арнольд

«Американська крихітка»: 12 листопада, 19:00; 16 листопада, 19:00. Кінотеатр «Київ»

Британська режисерка перейшла у велике кіно в 2006 році й одразу отримала приз журі Каннського кінофестивалю за фільм «Червона дорога». Цю нагороду Арнольд здобувала тричі — також за фільми «Акваріум» та «Американська крихітка», який і покажуть у Києві. Крім того, на рахунку режисерки нагороди BAFTA (За найкращий британський фільм), призи Лондонського та Стамбульського кінофестивалів та навіть «Еммі» за серіал «Очевидне» (Transparent).

«Американська крихітка» — картина про молоду дівчину, що тікає з неблагополучної родини та приєднується до групи мандрівних маргіналів. А там вже як заведено: шалені вечірки до ранку, пригоди та несамовите кохання.

Експериментатор Ніколас Роуг

«Людина, що впала на Землю» : 13 листопада, 19:00. Кінотеатр «Київ»

Роуг — один з найбільш авангардистських британських режисерів сучасності. Режисер розпочав кар'єру ще в дитячому віці, допомагаючи на знімальному майданчику. Тривалий час працював оператором, зокрема для фільмів «Лоуренс Аравійський» Девіда Ліна, «451 градус за Фаренгейтом» Франсуа Трюффо та «Казино «Рояль»» (неканонічна пародійна комедія про Джеймса Бонда 1967 року).

На фестивалі покажуть одну з найвідоміших робіт Роуга — «Людина, що впала на Землю» з Девідом Боуі у головній ролі. Картина розповідає історію інопланетянина, що втік з рідної планети, яку знищує посуха. На Землі він засновує міжнародну корпорацію з ціллю врятувати свою батьківщину. У 1976 році фільм номінувався на Золотого ведмедя у Берліні, але програв картині «Баффало Білл та індіанці».

Новачок Саймон Ебауд

«Чарівні чудові»: 14 листопада, 21:00; 15 листопада, 19:00. Кінотеатр «Київ»

Картина «Чарівні чудові» стала лише другою для Саймона Ебауда — до цього режисер зняв фільм «Хто отримав діамант?» та кілька короткометражок. Головною його роботою можна назвати кліп «Queenie Eye» Пола Маккартні, де з’явилася велика кількість зірок, від Кейт Мосс до Меріл Стрип. Цілком можливо, що вирішальну роль у його призначенні на місце режисера зіграв той факт, що Ебауд одружений на першій дочці сера Пола — Мері.

«Чарівні чудові» — історія про Беллу Браун, дівчину, яка, незважаючи на агорафобію та панічний страх дикої природи, береться за прибирання старого саду. У цьому їй допогає старий, буркітливий сусід, який виявляється хорошим садівником.