«Талібан» наказав жінкам у Кабулі залишатися вдома. Вийти на роботу можуть лише ті, кого не замінять чоловіки
Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, наказало працівницям органів міської влади у Кабулі залишатися вдома. Вийти на роботу дозволили лише тим жінкам, яких не можуть замінити чоловіки.
Про це заявив тимчасовий очільник Кабула, пишуть AP та The Guardian.
Окрім того, школярки середньої та старшої школи поки не зможуть повернутися до навчання, хоча хлопці вже відвідують школи. До навчального процесу також допустили тільки чоловіків-учителів.
Офіційно ж таліби не забороняли дівчаткам навчатися, але заявили про нібито проблеми з безпекою.
«Талібан» дозволив дівчаткам до шостого класу відвідувати школу, але їх навчатимуть в окремих від хлопців класах. У Кабулі деякі хлопчики-школярі також залишилися вдома із солідарності з однокласницями, пише The Wall Street Journal.
Крім того, деякі приватні виші дозволили студенткам повертатися на навчання, але більшість із них залишаються вдома через страх.
Це не вперше таліби утискають права жінок після захоплення влади в Афганістані. Вони обіцяли не запроваджувати жорсткі правила, але наразі зростає невідповідність між обіцянками та реальними діями.
Наприклад, «Талібан» закрив міністерство у справах жінок, а замість нього відкрив відомство моралі. Представник угруповання Мохаммад Юсуф сказав New York Post, що міністерство моралі обов'язково має бути в Афганістані, оскільки основна мета громадян — служити ісламу.
Попри обіцянки «Талібану» створити інклюзивний уряд, усі оголошені урядовці — або представники угруповання, або їхніх союзників. І всі — чоловіки. Бойовики заявили, що «жінки не можуть бути міністрами, бо вони повинні народжувати».
«Талібан» уже встиг заборонити жінкам займатися спортом, а також навчатися в університетах разом із чоловіками.
Під час перебування «Талібану» при владі у 1996-2001 роках права жінок уже були суттєво обмежені відповідно до ультраконсервативного тлумачення ісламу. Після повалення влади талібів у країні зросла кількість приватних вишів, а дівчата й жінки отримали право на освіту.