Тарифний регулятор погодив зростання тарифів Укренерго на 19,3%
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) погодила збільшення тарифу на послуги з транспортування електроенергії, які надає державна компанія Укренерго, на 19,3%.
Відповідне рішення ухвалили 12 грудня.
Так, у першому кварталі 2019 року тариф складе 4,22 копійки за кіловат-годину, у другому кварталі — 7,1 копійки за кіловат-годину, у третьому — 5,74 копійки за кіловат-годину. Наприкінці 2019 року тариф на транспортування електрики складе 6,85 копійки за кіловат-годину.
Водночас, представники Укренерго просили НКРЕКП збільшити тариф у 3,4 раза.
Зазначимо, що Укренерго — державна компанія, що обслуговує магістральні та міждержавні лінії енергопередач, а також централізовану диспетчерську об’єднаної енергосистеми України.
Раніше повідомлялось, що НКРЕКП збирається підвищити тарифи на електроенергію через здорожчання вартості перевезення вугілля з Роттердама до України.
Відповідно до дослідження Carbon Tracker, вартість теплової електроенергії в Україні виявилась однією з найвищих у світі. Зокрема, енергія українських теплоелектростанцій є дорожчою за аналогічну електроенергію у ЄС, Росії, Китаю, США та Південноафриканської республіки