Телескоп Hubble сфотографував «уявне» зіткнення галактик. Що насправді на фото?

Космічний телескоп Hubble зафіксував дві галактики, які, як здається, стикаються одна з одною. Насправді ж об'єкти, які поєдналися на зображенні, перебувають на великій відстані один від одного.

Про це повідомили в обсерваторії Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).

Зображення фіксує спіральну галактику NGC 105, яка перебуває приблизно за 215 мільйонів світлових років від нас у сузір’ї Риб.

Коли дивишся на фото, здається, що NGC 105 стикається із сусідньою галактикою. Насправді ж це лише результат випадкового вирівнювання двох об’єктів на нічному небі.

У NASA вказують, що подовжений сусід NGC 105 насправді набагато віддаленіший і залишається порівняно невідомим для астрономів.

«Ці оманливі з’єднання часто трапляються в астрономії — наприклад, зірки в сузір’ях перебувають на дуже різних відстанях від Землі, але здається, що утворюють візерунки — тільки завдяки випадковому вирівнюванню зірок, із яких вони складаються», — пояснили в обсерваторії.

Більше про телескоп Hubble

Це американський оптичний телескоп, розташований на навколоземній орбіті з 1990 року. Він є спільним проєктом NASA та Європейського космічного агентства (ЄКА). Телескоп назвали на честь американського астронома, дослідника галактик Едвіна Габбла.

Hubble — це унікальна багатоцільова орбітальна обсерваторія, найбільша серед запущених у космос у XX сторіччі. Є першим апаратом із серії «Великі обсерваторії».

Попри невдалий початок роботи (телескоп запустили на орбіту з дефектом головного дзеркала), зусиллями космічної експедиції дефект вдалося майже повністю компенсувати, що дало змогу наблизитися до розрахункових характеристик.

Подальші експедиції вдосконалили телескоп, і за його допомогою здійснили багато важливих спостережень.