Телескоп Hubble зробив знімок туманності «Метелик», яка за понад 3000 світлових років від Землі
Телескоп Hubble сфотографував планетарну туманність «Метелик» у сузір'ї Скорпіона, що від 2500 до 3800 світлових років від Землі, та туманність.
Про це повідомляє NASA.
Туманність має S-подібні візерунки. Таку форму видно лише, коли телескоп фіксує випромінювання від утворення електрично заряджених частинокіонізації атомів заліза. Астрономи зазначають, що таку форму утворює газ, що видувається з центральної зірки на високій швидкості.
Hubble виявив центральну зірку туманності у 2009 році. Температура її поверхні понад 200 000°С.
Також телескопу вдалося сфотографувати туманність NGC 7027. Hubble не вперше робить знімки саме цієї туманності, попередні були у 2004 та 2014 роках. На останніх зображеннях науковцям вдалося помітити, як туманність розсіюється.
Ця туманність утворена з вузьких кілець пилу. Така форма вказує на те, що протягом століть центральна зірка скидувала газову оболонку, утворюючи симетричний кокон.
Втім, як кажуть астрономи, нещодавно форма почала змінюватися.
Планетарна туманність утворюється внаслідок скидання зовнішніх шарів величезні холодні зорічервоних гігантів. Планетарна туманність, за астрономічними мірками, швидкоплинне явище. Воно триває лише кілька десятків тисяч років (тоді як зоря існує мільярди років).