Температура Світового океану сягнула рекордних показників. Які наслідки для планети?

Температура Світового океану сягнула найвищої зареєстрованої позначки. Океани вбирають тепло від зміни клімату, що може мати жахливі наслідки для здоров'я планети.

Про таке пише BBC.

Цього тижня середньодобова глобальна температура поверхні океану досягла 20,96°C, побивши рекорд 2016 року. Це набагато вище від середнього показника для цієї пори року, оскільки найтеплішими океани мають бути в березні, а не в серпні.

Учені досліджують, чому океани зараз такі гарячі. Вони кажуть, що кліматичні зміни роблять воду теплішою, бо вона поглинає більшу частину тепла від викидів парникових газів.

Новий рекорд середньої температури перевищив останній, встановлений у 2016 році, коли в розпалі були природні кліматичні коливання під час явища, відомого як Це екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців. Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9°C) поверхневого шару води на сході Тихого океануЕль-Ніньйо. Воно виникає, коли тепла вода підіймається на поверхню, підвищуючи глобальну температуру.

Зараз, за словами вчених, почався новий період Ель-Ніньйо, але поки що він слабкий. Це означає, що температура океану, ймовірно, підніметься вище середнього найближчими місяцями.

Чому це погано?

Океани є життєво важливим регулятором клімату. Вони поглинають тепло, виробляють половину земного кисню та впливають на погоду.

Тепліші води мають меншу здатність поглинати вуглекислий газ, тобто більше цього газу, що нагріває планету, залишатиметься в атмосфері. Також це може прискорити танення льодовиків, які стікають в океан, що призведе до ще більшого підвищення рівня води.

Через такі високі температури страждають морські види, як-от риби та кити, оскільки їм доводиться рухатись у пошуках прохолодніших вод, порушуючи харчовий ланцюг. Це може вплинути на рибні запаси, а деякі хижі тварини, включно з акулами, можуть стати агресивними через високі температури.