Тіла загиблих унаслідок підриву Каховської ГЕС досі лежать під завалами в окупованій Голій Пристані — очільниця МВА

російські окупанти досі не дістали тіла загиблих унаслідок підриву Каховської ГЕС з—під зруйнованих будинків в окупованій Голій Пристані, що на лівобережній Херсонщині.

Про це повідомила начальниця Голопристанської МВА Світлана Лінник у коментарі «Радіо Свобода».

«Не дістають, не розбирають завали, так ті руїни лишаються, тіла загиблих так і залишаються під завалами. Там дуже багато ще людей, які лежать під завалами у власних оселях. Це і міське, і сільське населення. Це величезна кількість таких ось будинків і людей, які зникли і яких шукають родичі», — сказала вона.

За офіційними даними української влади, у Голій Пристані загинуло 10 людей. Проте реальна кількість загиблих може бути значно більшою, зазначила Лінник.

«Там дуже багато буде людей, яких доведеться нам перепоховати й ексгумацію робити, і відповідно родичів шукають тих, хто там загинув», — додала вона.

Підрив Каховської ГЕС 

Він стався в ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає.

Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що греблю було зруйновано внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.

Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях. За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.

Після руйнування дамби Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.

Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Для потреб населення та недопущення спалахів інфекційних хвороб до зони надзвичайної ситуації доставили 148 тисяч тонн питної та технічної води.

Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.