Ткаченко: Покерному клубу не місце в Будинку профспілок на Майдані Незалежності
Міністерство культури та інформаційної політики направило запит керівництву Федерації профспілок України з приводу можливого розміщення у Будинку профспілок покерного клубу. У відомстві пообіцяли робити усе від нього залежне, аби не допустити там розважальних закладів.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він зазначив, що інформація про можливе розміщення в Будинку профспілок покерного клубу його шокувала.
«У будівлі, де під час Революції гідності був штаб Майдану. Там, де під час пожежі загинули люди. Пам’ять про трагічні події тих днів має бути збережено, а меморіальний спадок вшановано гідно. Стурбований такими діями й рішеннями. Очевидно, що для "спортивного покеру" там не місце», — написав Ткаченко.
Нагадаємо, раніше журналісти «Слідство.Інфо» заявили, що у Будинку профспілок, рошзташованому в Києві на Майдані Незалежності, планують відкрити покерний клуб на тисячу квадратних метрів.
У Федерації профспілок та Всеукраїнській федерації спортивного покеру запевнили, що там не гратимуть на гроші.
Раніше у цій будівлі вже намагалися відкрити інші розважальні заклади. Зокрема, заклади харчування: KFC, «Каратєль» та «L’kafa». Після скандалів Федерація профспілок визнала, що відкривати розважальні установи в Будинку недоцільно.
У 2018 році в Україні покер визнали видом спорту, пояснивши це тим, що спортивний покер — інтелектуальна гра, а не азартна.
У 2020 році Верховна Рада легалізувала гральний бізнес. Втім, казино й гральні автомати можна розміщувати лише в готелях, а Будинок профспілок не є таким закладом.
Експертка Агія Загребельська розповіла «Слідству.інфо», що різниця між спортивним та азартним покером полягає в тому, що в першому не грають на гроші.
У Будинку профспілок, який був штабом під час Революції гідності, сталася пожежа у ніч на 19 лютого 2014 року. Унаслідок пожежі загинули двоє людей — 25-річний Олександр Клітинський і 58-річний Володимир Топій. Їхні тіла знайшли обгорілими. Видимих насильницьких пошкоджень, колотих чи вогнепальних ран не виявлено.
Одразу після пожежі в мережі стала поширюватися неправдива інформація про те, що нібито у Будинку профспілок загинули від 40 до 50 людей. Ця інформація не відповідає дійсності.