Триденна жалоба та приспущення прапорів: як світ реагує на смерть королеви Великої Британії Єлизавети II

На офіційних ресурсах Букінгемського палацу 8 вересня повідомили про смерть королеви Великої Британії Єлизавети II. Ми зібрали добірку про те, як у світ реагує на цю вість.

У Бразилії оголосили триденну жалобу через смерть Єлизавети II. Президент країни Жаїр Болсонару повідомив це у своєму Twitter 8 вересня. Відповідний указ опублікував бразильський уряд.

«Офіційний траур оголошується по всій країні на три дні, починаючи з дати публікації цього указу, на знак скорботи з приводу смерті Її Величності Королеви Єлизавети II», — йдеться в указі.

У Нью-Йорку вежу Empire State Building підсвітили фіолетовим кольором у пам'ять про королеву.

«Сьогодні ввечері вогні нашої вежі сяятимуть фіолетовим і виблискують сріблом, щоб вшанувати життя та спадщину Єлизавети II», — йдеться у повідомленні.

Натомість у Парижі на Ейфелевій вежі навпаки вимкнули світло опівночі. В Ізраїлі муніципалітет Тель-Авіва підсвітив будівлю мерії кольорами британського прапора на честь Єлизавети.

«Я глибоко сумую з приводу смерті королеви Єлизавети II. Спадщина та досягнення Її Величності надихають не лише британський народ, але й увесь світ», — написав мер Тель-Авіва Рон Хулдай.

У Вашингтоні приспустили прапор США біля Білого дому. Про приспущення прапорів на всіх федеральних будівлях країни оголосив президент Сполучених Штатів Джо Байден у своїй заяві, повідомляє Voice of America.

Він назвав Єлизавету «державною діячкою неперевершеної гідності та постійністю, яка поглибила основу Альянсу між Сполученим Королівством і Сполученими Штатами».

Що передувало?

У Букінгемському палаці 8 вересня повідомили про смерть королеви Великої Британії Єлизавети II. Після повідомлення про смерть королеви над Букінгемським палацом приспустили прапор Великої Британії, у країні оголосили траур.

Після смерті Єлизавети II британський трон посяде її спадкоємець — Чарльз. Букінгемський палац опублікував його перше звернення як нового короля: «Смерть моєї любої матері, її Величності королеви, є миттю великого смутку для мене і всіх членів моєї родини. Ми глибоко сумуємо з приводу смерті дорогого Суверена та настільки коханої матері».

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трас оголосила, що Чарльза на королівському троні зватимуть король Карл III та закликала «допомогти йому нести величезну відповідальність, яку він зараз несе за всіх нас».

Президент Володимир Зеленський від імені українського народу висловив щирі співчуття королівській родині та всій Великій Британії у зв’язку зі смертю Єлизавети.

Нагадаємо, лікарі 96-річної королеви Єлизавети II після обстеження висловили стурбованість її здоров'ям. Їй рекомендували залишатися під медичним наглядом.

Перед цим через стан здоров'я Єлизавети вона вперше за часи свого правління не змогла призначити наступного прем'єр-міністра в Лондоні, а з Ліз Трасс зустрілася в шотландському замку Балморал.

Після повідомлень медиків до королеви виїхали члени королівської родини: принци Чарльз, Вільям та Гаррі, Ендрю та дружина Чарльза Камілла тощо.

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс писала, що вся країна глибоко стурбована новинами з Букінгемського палацу. «Мої думки — і думки людей у всьому Сполученому Королівстві — зараз з її величністю королевою та її родиною», — написала Трасс у Twitter.

96-річна королева Єлизавета II зійшла на трон у 1952 році та стала першим британським монархом, який відзначив 70 років на троні.