Троє кубинців на 33 дні застрягли на безлюдному острові. Кажуть, що виживали на кокосах, молюсках і щурах
Берегова охорона США врятувала трьох кубинців — двох чоловіків і жінку — які 33 дні перебували самі на безлюдному острові, харчуючись кокосами, молюсками й щурами. Тепер американська міграційна служба з’ясовує, як і чому люди там опинилися.
Під час чергового повітряного патрулювання 8 лютого в районі острова Анґвілла-Кей (розташований у кораловому архіпелазі між американським штатом Флорида й Кубою) рятувальники помітили людей, які розмахували саморобними прапорами.
Коли екіпаж літака Берегової охорони США підлетів ближче, то побачив трьох людей і великий хрест, який ті створили, вочевидь, щоб хтось їх помітив і врятував. Рятувальники не мали з собою обладнання, щоб одразу забрати людей, але залишили їм воду, їжу й рацію, щоб підтримувати зв’язок.
«На жаль, серед нас ніхто вільно не спілкувався іспанською, але я своєю ламаною іспанською зміг вивідати, що вони з Куби й потребують медичної допомоги. І не раз наголошували, що пробули на острові 33 дні», — розповів BBC представник Берегової охорони США Райлі Бічер.
Рятувальники змогли повернутися на острів лише через день — через погану погоду. Трьох кубинців забрали з острова гелікоптером і доставили до медичного центру Ловер-Кіс у Флориді. Рятувальна операція тривала загалом пів години.
За попередніми даними, серйозно ніхто з людей на острові не постраждав. Як розповів ABC News керівник рятувального екіпажу Майк Алерт, кубинці хіба були виснажені й потерпали від зневоднення — адже на острові не було джерел питної води.
Урятовані кубинці розповіли Береговій охороні США, що приблизно п’ять тижнів тому їхній човен перекинувся, і вони допливли до найближчого острова, який бачили. South Florida Sun-Sentinel пише, що харчувалися вони кокосами, а також молюсками й щурами, яких знайшли на острові.
«Не можу пригадати, щоб ми раніше рятували когось, хто більше ніж місяць залишався на острові. Для мене це щось нове», — заявив виданню рятувальник Брендон Мюррей, який брав участь у рятувальній операції.
Що саме двоє чоловіків і жінка з Куби робили на човні — наразі незрозуміло. 10 лютого їх виписали з лікарні й передали до міграційної та митної правоохоронної служби США до з’ясування подальших обставин.