Тупицький не з'явився на засідання, де йому мали обирати запобіжний захід
Печерський районний суд Києва відклав обрання запобіжного заходу відстороненому голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому до 7 квітня. Суддя так і не з'явився на засідання, а його адвокати заявили, що охорона не може забезпечити, щоб він безпечно потрапив до суду.
Про це пише «Суспільне».
Перед початком судового засідання під стінами Печерського райсуду відбувалась акція проти скасування мораторію на продаж землі та «свавілля влади».
Адвокат Тупицького Олександр Телишецький заявив, що охорона не може забезпечити, щоб його клієнт потрапив на засідання та перебував у суді у безпеці.
«Він змушений був через мене повідомити суду про ці обставини. Я заявив усне клопотання, суд визнав його обґрунтованим та відклав засідання», ㅡ сказав адвокат.
Водночас прокурори ставляться до цього критично, адже Тупицький і під час досудового розслідування не з'являвся до слідчого прокурора. Кажуть, що аргументи захисту є «не підтвердженими».
«В цьому суді багато актуальних справ розглядається, не знаю, чи щодо цієї справі люди прийшли, але я безперешкодно потрапив до суду. Також від осіб, які здійснюють охорону суду, не було повідомлень про те, що судове засідання не може відбутися, тому ця причина є штучною», ㅡ сказав прокурор Олексій Донський.
На засіданні прокурори також подали в усній формі клопотання про примусовий привід Тупицького. Але таке клопотання є спеціальним статусом, і для його виконання щодо підозрюваного судді потрібне рішення Вищої ради правосуддя.
Наразі виникла юридична колізія, адже фактично президент Володимир Зеленський скасував указ про призначення Олександра Тупицького на посаду. Тепер прокурори мають довести, що спеціального статусу немає.
Відсторонення Тупицького
Перед скасуванням указу Зеленський також відсторонив Тупицького від посади. Причина — в кримінальній справі щодо суді. Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що очільник Конституційного Суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Конституційний Суд, своєю чергою, назвав указ Зеленського «юридично нікчемним», тому виконувати його не збирається. Тупицький також подав позов до Верховного суду на указ Зеленського про скасування його призначення на посаду судді КСУ.
Співробітники УДО не пропускають Тупицького до суду, посилаючись на указ президента та звернення Державного бюро розслідувань