Туреччина планує забезпечити всі куточки країни своїм чорноморським газом
Влада Туреччини планує забезпечити кожен куточок країни своїм же газом, видобутим на родовищах у Чорному морі.
Про це заявив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Денмез, передає агентство Anadolu.
Він зазначив, що у 2022 році газ, що видобувається Туреччиною в Чорному морі, надходитиме до всіх куточків країни.
Денмез 31 грудня відвідав завод із перероблення природного газу «Філіос», який наразі добудовують у провінції Зонгулдак на півночі Туреччини.
«Звідси газ із Чорного моря надходитиме на сушу. Початкова потужність заводу складе десять мільйонів кубометрів на добу, проте пізніше ми плануємо довести цей показник до 40 мільйонів кубометрів», — вказав міністр.
Він прогнозує, що завод такого масштабу та потужності посяде перше місце у Європі. Комплекс хочуть увести в експлуатацію у першому кварталі 2022 року. Після його під'єднання до турецької розподільної системи чорноморський газ використовуватимуть у всіх куточках Туреччини, зазначає чиновник.
Нагадаємо, у червні 2021 року Туреччина виявила в Чорному морі нове велике родовище природного газу Сакар'я, запаси якого сягають 135 мільярдів кубометрів. Загалом у південній частині моря країна вже виявила 540 мільярдів кубометрів запасів блакитного палива.
Чому це важливо для Туреччини?
Туреччина, у якої мало запасів нафти та газу, дуже залежить від імпорту блакитного палива з Росії, Азербайджану та Ірану, а також від імпорту скрапленого природного газу з Катару, США, Нігерії та Алжиру. Торік країна імпортувала 48,1 мільярда кубометрів газу, що на 6% більше, ніж роком раніше. Третина надійшла з Росії.
Але в останні роки Туреччина намагається зменшити свою залежність від імпорту газу, і нові родовища мають їй у цьому допомогти.
Країна також займається розвідкою вуглеводневих ресурсів у Середземному морі. Там її дії у спірних водах призводять до напруги у відносинах із Грецією та Кіпром.