Гурт TVORCHI не впевнений, що зможе потрапити на промовиступи перед «Євробаченням». Причина — у нових правилах виїзду
Учасники музичного гурту TVORCHI, який представлятиме Україну на «Євробаченні—2023», не впевнені, що зможуть виїхати з країни через нові правила перетину кордону від Міністерства культури та інформаційної політики України.
Про це йдеться на сторінці гурту в Instagram.
Там нагадали, що весною 2022 року гурт почав давати благодійні концерти по всьому світу на підтримку України. Музиканти збирали кошти на військову амуніцію, автівки, медичне обладнання, речі першої потреби для переселенців тощо.
«Ми об’єдналися та стали армією культурного фронту. Нам вдалося залучити мільйони доларів, вести просвітницьку роботу, зустрічатися з лідерами країн-партнерів, розповідати правду, просити про допомогу та говорити слова вдячності», — зазначили там.
Водночас там зауважили, що нині подальша робота всіх артистів у цьому напрямі «під питанням» через «"митців"-зрадників, які виїхали та не повернулися в Україну».
Тепер, як стверджують TVORCHI, під питанням опинився їхній виступ у місті Найробі наступного тижня, куди USAID запросили їх виступити на відкритті стінопису в межах проєкту «Стіна» та повпливати на рівень антиукраїнської пропаганди.
Також під питанням опинилася участь гурту в усіх промозаходах перед «Євробаченням», а відповідно й можливість представити свою країну і творчість.
«Ми маємо надію, що справедливість візьме гору, зрадники будуть покарані, а нам дадуть можливість працювати на благо країни та на бренд України», — резюмували там.
Що передувало?
Стендап-комік Андрій Щегель розповів, що виїхав з України за тимчасовим дозволом від Мінкульту, але вирішив залишитися за кордоном. Хлопець сказав, що зараз перебуває в Туреччині. А далі планує на два місяці поїхати до Албанії, звідти — у тур Європою та виступити на Балі. Він розповів, що в Україні отримав три повістки, але військкомів не боїться.
Він додав, що його не турбують докори сумління, бо він «егоїст і вміє з собою домовлятися». А також згадав, що з початку повномасштабної війни повернувся з Польщі до України. Рішення залишитися за кордоном пояснює «піклуванням про своє здоров'я та правом на о***нне життя».
Також Щегель розповів, що виїхати за кордон зміг як артист, отримавши від Мінкульту тимчасовий дозвіл. Разом із ним виїхали загалом 5 людей, але не уточнив, чи всі вирішили не повертатися до України.
У Міністерстві зазначили, що сприяють виїзду за кордон митців, художників, артистів, журналістів тощо, але через подібні випадки, як зі Щегелем, «ситуація для тих, хто справді боронить Україну на культурному фронті, ускладнюється».
Андрій Щегель виїхав за кордон у складі групи, якій було надано тимчасовий дозвіл, зауважили в Мінкульті. У відомстві засуджують дії коміка та анонсували посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.
Мінкульт передав на затвердження уряду жорсткіший порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.
Відтак 8 березня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що на найближчому засіданні Ставки верховного головнокомандувача розглянуть питання дозволів для виїзду за кордон чоловікам призовного віку.
Нагадаємо, на час воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України, крім певних винятків.