Twitter дозволив користувачам залишати чайові за твіти і одразу отримав купу критики. Що не так?
Соцмережа Twitter додала можливість відправляти чайові іншим користувачам, щоб підтримати улюблених авторів або просто допомогти тому, хто цього потребує. Однак таке рішення одразу викликало низку проблем.
Про це пише BBC.
Наразі функція чайових (tip jar) працює у тестовому режимі та лише для тих, хто користується англомовною версією Twitter. Але якщо відправити гроші можуть всі, то отримати ㅡ лише низка користувачів (принаймні зараз).
Як зазначає видання, спершу соцмережа увімкнула її для блогерів, журналістів, громадських організацій тощо.
Щоб перевірити чи можна відправити акаунту у Twitter гроші, треба подивитись чи є біля кнопки «читати» значок tip jar. Натиснувши на нього, можна обрати через яку платформу відправити чайові: Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal, Venmo та Spaces (для користувачів Android). Ніякої комісії за це Twitter брати не буде.
Однак люди, які почали відправляти гроші через PayPal, помітили, що Twitter видає їм поштову адресу відправника. В інших випадках її можна було отримати, навіть не надсилаючи чайові.
Це, зокрема, помітила експертка із безпеки Рейчел Тобак. Після її повідомлення Twitter подякував за знайдений недолік, але вказав, що зарадити нічим не може. Мовляв, це залежить від самих платформ, які збирають дані. Однак, представники соцмережі пообіцяли у майбутньому інформувати людей про те, яку інформацію зможуть отримати інші користувачі.
Тим часом в PayPal пояснили, що така проблема виникла, оскільки Twitter встановив спосіб оплати чайових у категорії «товари та послуги». Кажуть, якби соцмережа змінила її на «друзі та родина», проблеми не було б.
Однак виникло і етичне питання таких чайових. Наприклад, їх зможуть приймати журналісти та видання, які зазвичай не мають права брати грошові подяки за свою роботу напряму, щоб уникнути лобіювання.
«Схоже, функція чайових від Twitter підніме деякі проблеми для редакцій», ㅡ написав журналіст Раян Ліцца.