У 2022 році росія витратила на охорону Кримського мосту понад 2 млрд рублів — BBC
У 2022 році федеральні структури росії уклали держконтракти на забезпечення безпеки Кримського мосту на суму понад 2 мільярди рублів.
Про це повідомляє російська служба BBC, яка підрахувала витрати на охорону мосту.
Так, Управління відомчої охорони мінтрансу росії до кінця липня 2022 року отримувало за держконтрактами на охорону мосту приблизно 53 млн рублів на місяць. У серпні контракт подорожчав до 66,85 млн рублів. Загалом охорона автомобільної частини мосту у 2022 році має коштувати бюджету орієнтовно 700 млн рублів.
Те ж відомство у квітні 2022 року отримало держконтракт на 617,9 млн рублів на дооснащення мосту «технічними засобами забезпечення транспортної безпеки». Майже третину цієї суми — 197 млн рублів — підрядник уже отримав, але поки що розробив лише робочу документацію для цього проєкту всього на 17 млн рублів.
За охорону залізничної складової мосту відповідає південна філія підприємства «Відомча охорона залізничного транспорту рф». Держконтракт на ці послуги у 2022 році коштує 937 млн рублів. А після вторгнення в Україну організація отримала додатково 70 млн рублів на утримання систем безпеки залізничної складової мосту.
У контракті на охорону залізничного мосту прямо зазначено, що охоронятися має і «підмостовий простір», і підходи до мосту.
У контракті на охорону автомобільного мосту є пункт про те, що стрільці з груп швидкого реагування повинні дислокуватися зокрема в аркових прольотах, технологічних тунелях і технологічних воротах біля опор мосту.
Нагадаємо, глава росії володимир путін поклав на ФСБ повноваження щодо організації захисту Кримського (Керченського) моста після того, як уранці 8 жовтня на ньому стався вибух.
На Кримському мосту, який з'єднує росію та окупований Крим, зафіксували пожежу. Окупаційна влада заявила про займання цистерни з паливом на вантажному потязі, що стояв на залізничній лінії мосту.
Місцеві жителі повідомляли про звук вибуху приблизно о 6 ранку. Пізніше у рф заявили, що на автомобільній дорозі мосту підірвали вантажівку, через що зайнялися залізничні вагони з паливом та частково завалилися два прольоти автомобільної частини мосту.
Нагадаємо, міст через Керченську протоку відкрили у травні 2018 року. У грудні 2019-го росія запустила ним залізничне сполучення, після чого США запровадили додаткові санкції.
Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні почали обговорювати ідею знищення цього мосту, адже саме через нього російсько-окупаційні війська перекидають підкріплення своїй армії.
Ще у квітні секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Збройні сили готові завдати удару по Кримському мосту за першої ж нагоди, а втім, поки що Україна не має такої далекобійної зброї.