У Білорусі фактично узаконили цифрове піратство, зокрема музики та фільмів
У Білорусі ухвалили закон, який фактично дозволяє цифрове піратство. Так, документ допускає використання у Білорусі цифрових матеріалів без згоди іноземних правовласників.
Про це пише DW з посиланням на оприлюднений 6 січня закон.
Документ допускає використання в Білорусі фільмів, музики та комп'ютерних програм без згоди їхніх правовласників із «недружніх» країн. Документ також легалізує ввезення до Білорусі товарів без дозволу їхніх іноземних правовласників, до того ж із будь-яких країн, а не лише з «недружніх».
У тексті закону йдеться, що його ухвалили з ціллю «створення умов для цифрового розвитку та підвищення рівня інформаційної безпеки, розвитку інтелектуального та духовно-морального потенціалу суспільства, забезпечення доступу до здобутків світової культури та подій сучасного життя».
А в статті про іноземні комп'ютерні програми, музику, телепередачі та «аудіовізуальні твори» уточнюється, що за їхнє використання має виплачуватись винагорода, яка буде нараховуватися на рахунки патентного органу. І якщо правовласник не зробить запит до цього органу протягом трьох років, то гроші переходять до бюджету Білорусі.
Згідно з новим законом, підписаним самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком 3 січня, для того, щоб імпорт товарів без санкції правовласника не вважався злочином, достатньо внести їх до переліку «істотно важливих» для внутрішнього ринку.