У Білорусі не знайшли винних у смерті чоловіка, якого побили через біло-червоно-білі стрічки
Білоруські правоохоронці призупинили розслідування щодо смерті Романа Бондаренка: не змогли знайти причетних до вбивства. Він помер після побиття через біло—червоно—білі стрічки.
Про це повідомила Генеральна прокуратура Білорусі.
Там зазначили, що після призупинення справи й надалі продовжать пошук людей, які можуть бути винними у вбивстві Бондаренка, щоб висунути їм звинувачення.
Бондаренко помер 12 листопада 2020 року у лікарні. Як пише BBC, його побили невідомі люди у масках через біло-червоно-білі стрічки. У Міністерстві внутрішніх справ тоді заявили, що Бондаренка побили «небайдужі громадяни, які намагаються відновити порядок і не допускати порушень правил благоустрою».
Очевидці розповіли, що перед інцидентом на «Площу змін» у Мінську приїхали люди в масках у цивільному, щоб зняти біло-червоно-білі стрічки. Між одним з місцевих та чоловіком з маскою виник конфлікт, у якому Бондаренко участі не брав.
Як розповідають свідки, потім Бондаренко щось сказав, і людина у масці його відштовхнула. Після цього його посадили у мікроавтобус і повезли у невідомому напрямку. Проте до лікарні він потрапив не з «Площі змін», а з одного зі слідчих ізоляторів Мінська.
Правоохоронці почали розслідування 18 лютого. Тоді вони зазначили, що причетність силовиків до тілесних ушкоджень не встановлена. Смерть Бондаренка призвела до протестів. Зокрема, 15 листопада на одному з них у Мінську силовики затримали понад 500 людей.
Репресії в Білорусі
Із серпня 2020 року в Білорусі розпочалися масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
За час протестів були затримані десятки тисяч людей, п'ятеро протестувальників загинули внаслідок жорстких дій силовиків, сотні людей визнали політв'язнями.