У Білорусі підірвали російський військовий літак, він має значні пошкодження — ЗМІ
У Білорусі зранку 26 лютого підірвали російський військовий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А—50.
Про це повідомляє ініціатива BYPOL, яка отримала інформацію від учасників Створена білоруською опозицією ініціатива, метою якої є зміна влади у країні«Плану Перамога».
Там розповідають, що підрив стався на військовому аеродромі «Мачулищі». Ушкодження в техніки значні: «Літак точно вже нікуди не полетить».
За даними ініціативи, загалом сталися два вибухи, внаслідок яких постраждали передня та центральна частини літака, зокрема Сукупна назва усіх електронних систем, розроблених для використання на літальних апаратахавіоніка й радіолокаційна антена.
Кажуть, що підрив стався, коли літак перебував поблизу снігоприбиральної техніки. «Напевно, як це вже неодноразово траплялося на російських військових об'єктах, хтось знову не дотримувався заходів пожежної безпеки та курив біля борту. Білоруські партизани послідовні у вигнанні фашистів зі своєї землі», — зазначає BYPOL.
Раніше 26 лютого моніторингова група «Беларускі Гаюн» повідомляла, що на околицях аеродрому «Мачулищі» зранку чули вибухи. Там також спостерігали активність Державної автомобільної інспекції та внутрішніх військ.
Удень територію патрулював вертоліт, а на землі проводив обшуки ОМОН. Поліцейські зупиняли й перевіряли автівки, зокрема мобільні телефони.
Згодом «Беларускі Гаюн» розповів, що, за попередніми даними, ціллю атаки був літак А-50, який міг отримати ушкодження.
Загроза з Білорусі
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що Сили оборони України готуються до різних сценаріїв розвитку подій протягом найближчих місяців, докладаючи всіх зусиль для стабілізації ситуації на сході.
Станом на січень, за оцінками прикордонників, у Білорусі було приблизно 11 тисяч російських військових. Але ця кількість постійно змінюється, адже відбувається ротація. Станом на 26 лютого Генштаб ЗСУ не фіксував у Білорусі ознак формування наступальних угруповань. Проте речник Держприкордонслужби Андрій Демченко 23 лютого попереджав, що окупанти можуть здійснити провокації з Білорусі, звинувативши в цьому Україну.