У Білорусі схвалили смертну кару за «замахи на теракт»

Члени Ради Республіки Білорусі схвалили законопроєкт про зміну Кримінального кодексу, яким хочуть «коригувати» застосування смертної кари за приготування до злочину та замах на злочин.

Про це повідомляє «Белта».

Законопроєкт передбачає, що до смертної кари можна засудити у випадках:

  • замаху на скоєння вбивства представника іноземної держави або міжнародної організації з метою провокації міжнародних ускладнень чи війни;
  • замаху на скоєння акту міжнародного тероризму або акту тероризму із застосуванням об'єктів атомної енергії, з використанням радіоактивних речовин або ядерних матеріалів, хімічних або біологічних речовин;
  • замаху на вбивство державного або громадського діяча у зв'язку з його державною або громадською діяльністю з метою впливу на прийняття рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядку.

Голова постійної комісії Ради Республіки із законодавства та державного будівництва Сергій Сівець заявив, що такі правки «пропорційні наявній загрозі громадській безпеці» та «відповідають криміногенній обстановці, що складається». За його словами, певні «закордонні агресивно налаштовані й вороже-політизовані до Білорусі актори» хочуть розхитати ситуацію у країні, задля чого вербують «деструктивно налаштовані сили, готові за винагороду вчиняти кримінальні діяння, що тягнуть з високим ступенем ймовірності значні людські жертви».

«Як наслідок, актуальність законопроєкту не викликає сумніву», — резюмував Сівець.

Білорусь і війна в Україні

Попри те, що Білорусь не відправила в Україну свої війська, вона надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Крім того, Генштаб ЗСУ повідомляв, що в Білорусі відбирають «добровольців» для комплектування нових підрозділів приватної військової компанії, а крім того, в країні лікуються російські окупанти, які отримали опромінення на Чорнобильській АЕС. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно підтримує політику володимира путіна.

Попри те, що низка країн та організацій запроваджують санкції і щодо росії, і щодо Білорусі у відповідь на агресію проти України, Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не вважає Білорусь стороною війни проти України.