У Білорусі нібито ввели ув'язнення для підписників «екстремістських» Telegram-каналів. Схоже, це фейк влади (ОНОВЛЕНО)
Білоруська влада заявила, що ввела кримінальну відповідальність для підписників Telegram—каналів, які у країні визнали екстремістськими. Їм нібито загрожує до 7 років тюрми. Однак, схоже, кримінальної відповідальності насправді немає.
Про «нововведення» повідомило Головне управління з боротьби з організованою злочинністю. Відповідно до нього, підписників «екстремістських» Telegram-каналів або чатів будуть притягувати до кримінальної відповідальності як учасників екстремістського формування.
Усього в Білорусі екстремістськими визнали понад 100 Telegram-каналів, більшість із яких критикує режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
Доповнено 18:30. Від «екстремістських» каналів почали масово відписуватися люди. Зокрема, аудиторія каналу NEXTA Live усього за 5 годин скоротилася з 989 тисяч до 979 тисяч користувачів.
Білоруська влада регулярно притягує до відповідальності людей за критику на свою адресу в інтернеті. Зокрема, на початку жовтня у країні затримали понад 130 людей, які коментували вбивство кадебістами IT-працівника.
Оновлено 14 жовтня. Схоже, Головне управління поширило неправдиву інформацію. Як пише Euroradio, у рішенні Ради міністрів, на яке посилається управління, немає згадок про кримінальну відповідальність за підписників.
У рішенні йдеться про те, як Міністерство внутрішніх справ веде списки «осіб, причетних до екстремістської діяльності», публікує ці списки тощо. Однак про кримінальну відповідальність там не ідеться.
Репресії в Білорусі
У серпні 2020 року в Білорусі спалахнули масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
За час протестів були затримані десятки тисяч людей, п'ятеро протестувальників загинули внаслідок жорстких дій силовиків, сотні людей визнали політв'язнями.