У Білорусі українець отримав 3 роки тюрми за участь у протестах. Київ називає вирок протиправним
Суд Заводського району Мінська 20 вересня засудив українця Михайла Ференця до 3 років позбавлення волі за участь у протестах. Міністерство закордонних справ України вважає цей вирок політично мотивованим.
Про це йдеться на сайті МЗС.
За версією білоруських слідчих, 32-річний Ференець 13 та 30 серпня 2020 року взяв участь у мітингах. Там він нібито ігнорував вимоги правоохоронців, порушував громадський порядок, блокував рух транспорту та роботу підприємств.
Крім того, за допомогою балончика з фарбою Ференець нібито розмалював фасади 27 будівель, на які наніс заклики до протестів. Українця визнали винним в умисному пошкодженні майна та діях, які грубо порушують громадський порядок.
Що кажуть в МЗС?
Там заявили, що достовірних доказів провини Ференця в суді не навели. Свою провину не визнає й сам українець. Крім того, в МЗС зазначають, що білоруський правозахисний центр «Вясна» визнав Ференця політв'язнем.
«Вважаємо справу Михайла Ференця політично мотивованою, а вирок несправедливим та протиправним. Бездоказове звинувачення та неправове засудження громадянина України є черговими проявами антиукраїнських дій Мінська», — йдеться у повідомленні.
В МЗС закликали негайно звільнити Ференця та запевнили, що продовжать захищати його інтереси всіма доступними засобами.
Репресії в Білорусі
Із серпня 2020 року в Білорусі розпочалися масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
За час протестів були затримані десятки тисяч людей, п'ятеро протестувальників загинули внаслідок жорстких дій силовиків, сотні людей визнали політв'язнями.