У центрі Чернігова пошкодили історичну будівлю початку 20 століття
Внаслідок нічного обстрілу Чернігова російські окупанти пошкодили бібліотеку у центрі міста, яка розташовується в історичній будівлі початку 20 століття.
Про це повідомляє «Суспільне. Чернігів».
Голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у ранковому зверненні у загальному сказав, що окупанти вночі пошкодили об'єкти цивільної інфраструктури: бібліотеки, торгові центри, будинки.
Журналісти ж передають, що в будівлі розбитий дах, вибиті шибки, є тріщини на стінах.
Бібліотека розташована в історичній будівлі, яка є пам'яткою архітектури початку 20 століття. Колись давно тут був Дворянський та Селянський Поземельний Банк, пізніше, в різні роки, в будівлі розташовувався Державний обласний історичний музей, обком більшовиків і штаб угорської військової частини.
Під час Другої світової війни будівля була пошкоджена пожежею.
Нічні обстріли
У Генштабі ЗСУ повідомляли, що з території Київської та Чернігівської областей росія виводить свої окремі підрозділи. Пізніше російське Міноборони теж підтвердило план «скорочення бойових дій».
Менше з тим, у Генштабі часткове відведення військ вважають ротацією окремих підрозділів, що має ввести в оману військове керівництво ЗСУ. Керівництво Чернігівської області не бачить скорочення активних бойових дій.
Вночі проти 30 березня Чернігів знову обстрілювали, за попередньою інформацією ДСНС, одна людина постраждала.
Ситуація в Чернігові
За оцінками мера, у Чернігові залишаються 120-130 тисяч людей із 280-290 тисяч мешканців до війни. Частина людей, які залишились, не можуть самостійно себе обслуговувати та потребують допомоги.
Окупанти продовжують знищувати цивільні об'єкти: школи, лікарні, стадіони, бібліотеки, житлові будинки. Уже понад три тижні в місті немає електрики, водопостачання, газу, опалення та майже відсутній зв'язок. Люди набирають воду в річках, питну воду час від часу розвозять діжками.
23 березня окупанти зруйнували автомобільний міст через Десну, який сполучав Чернігів із Києвом. Мер говорив, що великих гуманітарних коридорів із міста більше не буде, але необхідно організовувати евакуації невеликих груп. Раніше з Чернігова вдалося вивезти низку закладів, зокрема онкологічну лікарню.