У Чорнобиль можуть запустити туристичні тури річкою Дніпро — профільні відомства зараз вивчають попит
Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) разом із Міністерством культури та інформаційної політики вивчають можливість відновлення туристичних маршрутів річкою Дніпро, зокрема до Канева і Чорнобиля.
Про це повідомила пресслужба державного агентства.
Так, профільні відомства запускають пілотний проєкт, мета якого — вивчити попит на відновлення туристичних маршрутів Дніпром. Як зазначила голова ДАРТ Мар’яна Олеськів, Дніпро як головна водна артерія України має серйозний туристичний потенціал, який зараз майже не використовується.
«Ми хочемо привернути увагу до відновлення туристичних маршрутів Дніпром із Києва. Найперші локації — Канів та Чорнобиль», — уточнила вона.
За словами Мар’яни Олеськів, одноденні промомаршрути «Київ-Канів-Київ» та «Київ-Чорнобиль-Київ» будуть складатися з подорожі Дніпром на відповідно обладнаних швидкісних теплоходах. Під час подорожі передбачений прохід шлюзів та кількагодинне перебування й екскурсія на локаціях.
Зараз ДАРТ готує промомаршрути для експертів, потенційних інвесторів, журналістів, тревелблогерів — хочуть вивчити попит і можливість відновлення регулярних туристичних маршрутів, включно з можливістю співфінансування таких програм з боку держави.
У Державному агентстві розвитку туризму додають, що оголосили офіційний тендер на популяризацію річкових туристичних маршрутів у межах бюджетної програми з розкриття туристичного потенціалу країни.
За підсумками пілотного проєкту агентство розробить рекомендації стосовно того, як надалі впроваджувати програму туристичних водних маршрутів Дніпром. Аналогічні програми можуть запустити в інших туристичних регіонах країни за наявності попиту.
Чорнобиль туристичний
Чорнобильська зона сьогодні є одним із найпопулярніших напрямків серед іноземних туристів в Україні, тож не дивно, що влада взялася розвивати її туристичний потенціал. На підвищений інтерес до ЧАЕС вплинув вихід серіалу HBO «Чорнобиль», який розповідає про аварію в 1986 році й наслідки її ліквідації.
Сьогодні туристів найбільше цікавлять місто Прип’ять, саркофаг четвертого енергоблока ЧАЕС, а також секретний радар радянських часів «Дуга-1».