У ДБР назвали причину обшуків в адмінбудівлях ТЕЦ. Кажуть, були зловживання під час ремонту енергообладнання

Працівники Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками в адміністративні будівлі столичних теплоелектроцентралей у межах справи про ймовірне розкрадання грошей під час ремонту енергетичного обладнання.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Обшуки відбуваються в межах розслідування кримінальної справи за фактом зловживання службовими повноваженнями з боку працівників комунальних підприємств під час ремонту обладнання ТЕЦ.

Правоохоронці зокрема перевіряють інформацію про виведення виділених на ремонт коштів на рахунки підприємства з ознаками фіктивності. Це нібито було зроблено для того, щоб ці кошти привласнити.

ДБР також перевіряє інформацію про те, що самі роботи, відповідно до укладених у 2022 році договорів, фактично не виконувалися.

Мета обшуку на ТЕЦ — вилучення документації про допуск на об’єкти працівників і техніки підрядника у 2022-2023 роках, а також бухгалтерської документації з результатами виконання робіт.

Досудове розслідування триває за статтями про зловживання владою та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ст. 366 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Як відбувалися обшуки?

У ДБР наголосили, що їхні співробітники проводили обшуки з суворим дотриманням рекомендацій служб, які гарантують безпеку стратегічних об’єктів.

Зазначимо, що під час обшуку, за даними ДБР, фахівці не проводили відеозапис зовнішнього вигляду об’єктів критичної інфраструктури, і сторонні люди у проведенні обшуків участі не беруть.

«Слідчі ДБР виконують усі встановлені законодавством вимоги щодо інформаційної безпеки та рекомендації служб, які забезпечують безпеку стратегічних об’єктів», — запевнили там.

Втручання в технологічний процес вироблення електроенергії й тепла не здійснюється, зазначили там. За їхніми словами, слідчі працюють лише з документами, які зберігалися в адміністративних приміщеннях. Також слідчі дії відбувались у підрядній організації, яка була виконавцем робіт.

Позиція КМВА

У Київській міській військовій адміністрації стверджували, що слідчі намагалися зайти на режимні енергетичні об’єкти, доступ до яких законодавчо обмежений в умовах воєнного стану. Також працівники бюро нібито проводили відеозйомку на енергетичних об’єктах, чим «грубо порушували безпекові норми».

Як зазначила КМВА, у «Київтеплоенерго» наголосили, що обшуки «створюють загрозу для порушення технологічного процесу вироблення електроенергії та тепла».