У деокупованому Ізюмі на Харківщині відновили цифрове мовлення

У прифронтовому місті Ізюм у Харківській області відновили цифрове телебачення Т2. Мешканці отримали доступ до українських телеканалів.

Про це повідомляється на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

Як пояснили в Харківській ОВА, після деокупації міста у вересні 2022 року виявилося, що ретрансляційна вежа пошкоджена. У місті виникли проблеми з телевізійним сигналом.

Спеціалісти провели ремонт напівзруйнованої телевежі, а також встановили передавачі мультиплекса МХ-1. Відтепер мешканці можуть дивитися такі українські канали: «Суспільне Перший», «Рада», «1+1», «Суспільне Культура», IСTV, «СТБ», «Інтер», «УНІАН», «Бігуді», «Армія ТБ».

Однак, як додали в Харківській ОВА, через сильні пошкодження зменшилася дальність мовлення. Наразі фахівці працюють над посиленням сигналу до інших населених пунктів.

У жовтні 2022 року в ефірі запрацювало цифрове телебачення в селищі Великий Бурлук на північному сході Харківщини. А в листопаді також вдалося відновити мовлення в Куп’янську на мультиплексах MX-1, MX-2, які містять 16 каналів, зазначили в ОВА.

Відновлення Ізюма

У вересні 2022 року українська армія звільнила Ізюм. Місто перебувало під російською окупацією пів року.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, за попередніми підрахунками, в Ізюмі пошкоджено чи знищено 80% будівель.

Він додав, що, попри значні руйнації та забруднення району вибухонебезпечними предметами, тривають відновлювальні роботи. Однією з перших почала відновлювати свою роботу «Укрпошта». Згодом до деокупованих громад повернулися відділення банків.

У листопаді під’єднали до централізованого опалення перші багатоквартирні будинки. Також у листопаді «Укрзалізниця» відновила рух електричок між Харковом та Ізюмом.

У січні 2023 року в Ізюмі повністю відновили електропостачання. Роботи ускладнювалися через рельєф місцевості та розмінування.

Станом на початок травня в Ізюмському районі тривають роботи з ліквідації ямковості та відновлення покриття на дорозі «Ізюм — Оскіл». Цей напрямок є складовою евакуаційного та гуманітарного маршрутів, зазначили в Харківській ОВА.