У Держпродспоживслужбі викрили масштабну корупційну схему: підозри отримали майже всі топкерівники

Керівництво Держпродспоживслужби України підозрюють у розтраті майже 2,5 млн грн державних коштів. За даними СБУ, у планах посадовців була масштабна схема з «освоєння» 680 мільйонів гривень з держбюджету. Підозри отримали, зокрема, двоє посадовців категорії А, що належить до вищого корпусу державної служби в Україні.

Про це повідомляють Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс Генпрокурора.

За даними слідства, керівництво Держпродспоживслужби вигадало оборудку з фіктивною закупівлею програмного забезпечення, щоби привласнити собі державні кошти. Для цього установа оголосила тендер на закупівлю послуг із розробки бази даних електронного держреєстру кормових добавок — на це виділили 2,6 млн грн із держбюджету.

Як вказує СБУ, тендер виграла афілійована з держустановою фірма, яка пропонувала найвищу ціну. В СБУ задокументували, що переможець «надав» Держпродспоживслужбі «готовий реєстр» уже через добу після укладання договору, за що отримав понад 2,3 млн грн.

Але, за даними правоохоронців, фактично ніхто нічого не збирався робити, оскільки аналогічна за функціями програма вже працювала у Держпродспоживслужбі. Ділки просто підготували підроблені документи про виконання робіт та перерахували кошти на рахунок підрядника. Ці гроші вже арештували.

Не все так просто

СБУ заявляє, що у планах посадовців Держпродспоживслужби було створити підконтрольне їм підприємство, головним завданням якого була участь у тендерних процедурах.

Через цю структуру вони планували «освоїти» бюджетні гроші, які уряд виділив на інформатизацію Держпродспоживслужби у 2022 році. За попередніми даними, йдеться про 680 мільйонів гривень. Однак, як вказує СБУ, їхнім намірам вдалося запобігти.

За даними СБУ, високопосадовці розрахували, що для старту роботи такого підприємства необхідно 2,5 мільйона гривень. Для чого нібито і був організований тендер на закупівлю послуг.

Яке покарання?

Правоохоронці повідомили про підозру:

  • в. о. голови Держпродспоживслужби;
  • заступнику голови Держпродспоживслужби;
  • директору фінансового департаменту Держпродспоживслужби;
  • керівнику сектору державних закупівель Держпродспоживслужби;
  • в. о. директора одного з державних підприємств;
  • керівнику приватної компанії.

Двоє підозрюваних посадовців — категорії А, що належить до вищого корпусу державної служби в Україні.

Фігурантів підозрюють у привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 ККУ) та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 ККУ). Санкції цих статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років. Наразі досудове розслідування триває.