Телескоп Hubble показав унікальні квазари в галактиках, що зливаються
Телескоп Hubble сфотографував подвійні квазари, розташовані дуже близько один до одного. Такі подвійні позагалактичні об'єкти зустрічаються дуже рідко.
Про це вказано на сайті Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA).
«Ми підрахували, що в далекому Всесвіті на кожні 1000 квазарів припадає один подвійний квазар. Тому виявлення цих подвійних квазарів схоже на те, ніби ми знайшли голки в копиці сіна», — заявив провідний дослідник з американського Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн Юе Шень.
Що ще за квазари?
Це позагалактичні об'єкти, які мають зореподібні зображення й потужні емісійні лінії з великим червоним зміщенням у спектрі. Уперше їх виявили 1963 року як джерело радіовипромінювання з дуже малими кутовими розмірами.
Дослідження спектрів квазарів показало, що їхні лінії дуже сильно зміщені в бік довгих хвиль. Жодна з галактик не виявляла раніше такого червоного зміщення у своєму спектрі. Червоне зміщення у спектрах галактик — наслідок їхнього взаємного розбігання.
Дослідники переконані, що відкриття цих квазарів пропонує новий спосіб зондування зіткнень між галактиками та злиття надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті.
«Це насправді перший зразок подвійних квазарів у піковий момент утворення галактик, за допомогою яких ми можемо досліджувати ідеї про те, як надмасивні чорні діри об'єднуються, щоб зрештою утворити бінар», — заявила членкиня дослідницької групи Надія Закамська з Університету Джонса Гопкінса в Балтиморі, штат Мериленд.