У Дніпрі чотирирічний хлопчик послизнувся у фонтані й згодом помер. Тепер міська влада хоче заборонити там купатись

У Дніпрі помер чотирирічний хлопчик, який травмувався у фонтані об металеву конструкцію. Після цього міська влада хоче заборонити гратися у фонтанах, а прокуратура почала перевірку їхньої безпечності.

Про це повідомила Дніпропетровська обласна прокуратура.

Подія сталася ще 23 липня. Тоді у сквері «Прибережний» хлопчик, граючись у фонтані, зазнав тілесних ушкоджень, від яких потім помер. Як уточнює «Суспільне», хлопчик наштрикнувся на металеву трубку, що подає у фонтан воду.

Завідувач реанімаційного відділення обласної дитячої клінічної лікарні Сергій Єгоров розповів «Суспільному», що хлопчик отримав серйозні пошкодження внутрішніх органів від струменя води. Через півтори доби він помер у реанімації.

Речниця поліції Дніпра Аліна Стадник сказала, що в момент трагедії поруч із хлопчиком була мати. Правоохоронці спершу відкрили два провадження: за убивствостаттею 115 (з поміткою «нещасний випадок») та злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиноюстаттею 166 Кримінального кодексу. Матері загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі.

Прокуратура Дніпропетровської області також повідомила про відкриття провадження за порушення правил безпечної експлуатації споруд, що спричинило загибель людиничастиною 2 статті 275 Кримінального кодексу. У його межах перевірять, чи безпечна у фонтана конструкція.

У коментарі «Днепр.Оперативный» директор комунального підприємства Дніпровської міськради Олексій Прохоров заявив, що фонтани загалом є об’єктами підвищеної небезпеки, і купатися в них небезпечно.

«У нас є один фонтан у місті, в тому ж сквері "Прибережний", який спеціально сконструйований для того, щоб у ньому купалися діти. Там поверхня неслизька, абсолютно безпечна будова, діти там можуть цілком спокійно купатися», — сказав Прохоров.

Чиновник додав, що на найближчій сесії міськрада Дніпра може проголосувати за введення великих штрафів за купання у фонтанах, а також встановлення попереджувальних табличок біля них.

Влада Києва також просить громадян не купатися у фонтанах, оскільки можна послизнутися на мокрому граніті або перечепитися через кабелі чи інші конструкції, приховані під водою. У столиці фонтани запрацювали з 15 травня. Але з 22 липня ті з них, що розташовані на парному боці Хрещатика, тимчасово не працюватимуть.

Купання у фонтанах може здаватися одним із простих способів урятуватися від спеки — тим паче, що в Україну знову повертається теплова хвиля. Про те, як можна охолодитись у спекотну погоду без фонтанів, читайте у нашому матеріалі.