У Дніпрі викрили лікаря, який щодня робив до 30 фейкових COVID-сертифікатів. Документи анулюють
Правоохоронці виявили лікаря у Дніпрі, якого підозрюють у створенні фейкових сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусу. Схема нібито проіснувала декілька місяців.
Про це повідомляє СБУ.
За даними слідства, створенням підробних сертифікатів займався лікар пункту вакцинації однієї з амбулаторій Дніпра. Він нібито за день робив до 30 фейкових свідоцтв, з людини він, як кажуть в СБУ, просив 2,5 тисячі грн.
Чоловік вносив неправдиві відомості в електронну систему eHealth, а вакцину списував. Здебільшого фейкові сертифікати видавав людям, які хотіли сертифікат у «Дії», але не хотіли вакцинуватися; клієнтам турагенцій міста; працівникам місцевих підприємств.
Правоохоронці викрили лікаря під час передачі йому першого траншу за 9 підроблених сертифікатів. Після обшуків за місцем роботи та проживання у нього вилучили:
- печатки, штампи різних медичних закладів, зокрема й ті, якими засвідчують результати лабораторних досліджень;
- бланки суворої звітності для запису інформації про встановлені діагнози та перебіг хвороби;
- 50 тисяч грн;
- чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність.
Кримінальну справу відкрили за Загрожує штраф від 17 до 68 тисяч грн або арешт від 3 до 6 місяців, або позбавлення волі від 2 до 4 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 роківст. 368 Кримінального кодексу — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Лікарю мають оголосити про підозру.
Крім того, правоохоронці ініціюють анулювання фейкових свідоцтв про вакцинацію та притягнення до відповідальності їх покупців.
Боротьба з підробними довідками
В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентств, медиків і просто ділків.
Саме через це у Раду потрапив законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів. Попередньо парламентарі його схвалили.
Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.