У ДПСУ відповіли на закиди Порошенка про відібраний паспорт: Прикордонники дотримувалися законодавства

Під час перетину державного кордону колишнім президентом і нинішнім депутатом від партії «Європейська Солідарність» Петром Порошенком прикордонники чітко дотримувалися норм законодавства.

Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

Там наголошують, що ДПСУ забезпечує розшук у пунктах пропуску через державний кордон громадян, які переховуються від органів досудового розслідування та суду, а також виконання в установленому порядку доручень правоохоронних органів.

Саме тому, мовляв, під час заходів контролю про прибуття Петра Порошенка в Україну прикордонники повідомили представників правоохоронних органів.

У ДПСУ також вказали на «маніпуляції від окремих осіб», що начебто експрезидента намагаються не пропустити в Україну.

«Зазначимо, жоден громадянин України не може бути обмежений у праві повернутися в Україну. Шкода, що не всі громадяни, зокрема народні депутати та п'ятий президент України, обізнані зі статтею 33 Конституції України», — зазначили у прикордонній службі.

У ДПСУ додали, що кожен громадянин проходить певні заходи прикордонного контролю, які тривають впродовж необхідної кількості часу.

Що сталося в аеропорту?

Петро Порошенко о 9:10 17 січня прилетів із Варшави до Київського аеропорту імені Ігоря Сікорського. На прикордонному контролі його зустріли працівники Державного бюро розслідувань, які намагалися вручити експрезиденту процесуальні документи, але він відмовився і нібито втік.

Певний час прикордонники не віддавали Порошенку паспорт, пояснивши, що «встановлюють особу». Це експрезидента дуже обурило.

«Протягом 15 хвилин правоохоронці, частина з яких були переодягнені в форму прикордонників, частина — були в чорній формі, незаконно намагалися не допустити мене на територію України», — заявив Порошенко.

 Він назвав ці дії «політичною боротьбою з опозицією» та заявив, що справа про держзраду проти нього — це перетин владою «червоних ліній».

Підозра Порошенку

20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зрадита сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.

Йдеться про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».

Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти. На думку слідства, своїми діями фігуранти зробили Україну енергетично залежною від РФ та бойовиків на Донбасі.

Адвокат Ігор Головань під час засідання суду з обрання запобіжного заходу заявив, що захисникам не зрозумілі процесуальні права та обов'язки, оскільки п'ятий президент «не має статусу підозрюваного у цьому провадженні». Він запевнив, що захисники «не бачили жодного документа, який би підтверджував повідомлення про підозру».

У цій справі, крім Порошенка, фігурантами вже є народний депутат Віктор Медведчук, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та ексрадник міністра екології Сергій Кузяра.