У Франції поліціянти вийшли на протест: вимагають кращої оплати на час Олімпіади в Парижі

Поліціянти Франції 18 січня влаштували «Чорний четвер», під час якого зупинили роботу та вийшли на демонстрацію. Вони вимагають покращити оплату та умови праці на період літніх Олімпійських ігор, які відбудуться в Парижі.

Про це пише Le Monde.

Профспілки вимагають у влади доплатити правоохоронцям по 2000 євро як компенсацію за втрачену відпустку та додаткову роботу під час літньої Олімпіади. Очікується, що близько 30 тисяч поліціянтів посилено чергуватимуть під час Ігор з 26 липня по 11 серпня і не матимуть змогу піти у відпустку.

Також багато регіональних правоохоронців очікують, що їх переведуть до Парижа на час Олімпіади, тому хочуть отримати гарантії щодо житла та робочих годин.

Протест відбувся опівдні біля головного поліційного відділку в Парижі, а інші демонстрації заплановані працівниками нічної зміни пізніше. Під час першого подібного протесту, скликаного 10 січня, поліціянти їздили Парижем у відкритому автобусі з прапором, на якому зобразили олімпійські кільця як наручники.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен днями зустрівся з представниками поліції. За даними джерел AFP, міністр сказав поліціянтам, що влада має фонд для Олімпійських ігор у розмірі близько 500 мільйонів євро, які призначені для сил безпеки.

Водночас ведуться переговори про оплату праці між французькою владою та медичними працівниками, водіями паризького метро, ​​поїздів і автобусів, а також муніципальними службовцями, наприклад прибиральниками вулиць. Багатьом держслужбовцям заборонили брати відпустки під час Олімпіади, а в десятків тисяч із них будуть вимагати працювати допізна та у свої вихідні.

Більше про Олімпіаду в Парижі

Франція робить ставку на першу за 100 років Олімпіаду на своїй території, щоб продемонструвати світові найкраще в країні: від історичних пам’яток Парижа до його ролі як глобального центру їжі, моди та спортивної майстерності, відзначає Le Monde.

Організатори Олімпіади намагаються нівелювати репутацію Франції як країни жорстоких вуличних протестів і промислових конфліктів. Таке враження могло сформуватися після антиурядових протестів «жовтих жилетів» у 2018 році, масових страйків проти пенсійної реформи минулого року, а також міських заворушень у червні 2023-го.