У Франції тисячі людей вийшли на протести проти закону, який забороняє публікувати зображення поліцейських
У французьких містах 28 листопада відбулися «марші свободи», учасники яких виступили проти законопроєкту, який забороняє публікувати зображення поліцейських. Документ уже ухвалила нижня палата парламенту, на черзі — верхня і президент.
Про це повідомляє Le Figaro.
За даними Міністерства внутрішніх справ, загалом у містах країни на вулиці вийшли 133 тисяч людей, найбільше — в Парижі (46 тисяч).
Протест викликав законопроєкт про «глобальну безпеку», одна зі статей якого забороняє публікувати зображення поліцейських та працівників інших правоохоронних органів (під час виконання обов'язків) з метою «завдати шкоди їхній фізичній або психічній недоторканності».
Покарати за таке можуть ув’язненням терміном до одного року.
Протестувальники вбачають у цьому грубе порушення свободи слова. А каталізатором протесту став випадок з публікацією відео, на якому поліцейські б’ють темношкірого чоловіка, ймовірно, за те, що той був без маски.
Тож учасники акцій вимагали не лише скасувати передбачене законопроєктом обмеження, а й загалом виступили проти поліцейського насилля та расизму.
Якщо на початку мітингу в Парижі все відбувалося спокійно, то згодом частина протестувальників вступила у силове протистояння з правоохоронцями, що завершилось уже доволі традиційними для деякої частини французьких мітингарів погромами та спаленням машин.
Правоохоронці застосовували водомети та сльозогінний газ, мітингарі відповідали феєрверком.
Також учасники акції підпалили будівлю Банку Франції.
Зазначимо, що вказаний законопроєкт схвалила нижня палата парламенту, тепер його має підтримати верхня палата, а потім підписати президент. Перед акціями протесту прем’єр Франції Жан Кастекс пообіцяв змінити статтю щодо заборони публікації зображень поліцейських.