У Франції забороняють дискримінацію регіональних акцентів. За глузування з вимови можна буде потрапити до в'язниці

Національна Асамблея Франції (нижня палата парламенту) ухвалила закон, за яким французам забороняють дискримінувати акценти, а за кричуще глузування з вимови можна буде навіть потрапити до в'язниці.

Про це пише The Guardian.

Закон щодо глотофобії (а саме так називається знущання з чиєїсь вимови) ухвалили у нижній палаті голосами 98 депутатів, лише троє виступили проти.

Цей закон передбачає штраф у розмірі 45 тисяч євро або ж три роки ув'язнення за дискримінацію за мовною ознакою.

Проблема глузування з вимови почала активно обговорюватись у Франції після того, як кандидат на президентських виборах Жан-Люк Меланшон принизив журналістку з Тулузи за її вимову.

До того ж акценти трапляються й серед найвищих чиновників країни. Наприклад, прем'єр-міністра Франції Жана Кастекса називають «регбістом» через характерний акцент південно-західного регіону, де цей вид спорту поширений.

А міністр юстиції Франції Ерік Дюпон-Моретті, відомий своїм експресивним голосом, заявив, що «повністю переконаний» у необхідності нового закону.

Автор законопроєкту депутат Крістоф Юзет заявив, що питання акцентів нині є «серйозною справою».

«У той час, коли одні меншини отримують вигоду із законного занепокоєння влади, інші є "бідними родичами" соціального договору, заснованого на рівності», — сказав він.

Вже найближчим часом законопроєкт розглянуть у Сенаті. Згідно із законами Франції, для того, аби закон вступив у дію, його мають в ідентичному варіанті ухвалити обидві палати парламенту ㅡ Національна Асамблея (нижня) та Сенат (верхня).