У Франції затримали понад 1300 людей під час четвертої ночі заворушень: горіли автівки та будівлі
Французька поліція затримала понад 1300 людей у всій країні під час четвертої поспіль ночі заворушень, викликаних смертю підлітка арабського походження, у якого стріляли правоохоронці, коли він намагався від них утекти.
Про це повідомляють France 24 та RFI.
Після смерті 17-річного Наеля громадські будівлі, школи, магазини стали об’єктом гніву молодих жителів робітничих кварталів у багатьох французьких містах, нагадуючи заворушення, які сколихнули Францію у 2005 році після смерті двох підлітків, яких переслідувала поліція.
У ніч проти 30 червня протестувальники обстріляли феєрверками 492 будівлі, підпалили приблизно 2000 автомобілів та пограбували десятки магазинів, попри затримання майже 900 людей.
Удень 30 червня французький Уряд відкинув звинувачення ООН у расизмі в лавах поліції та посилив мобілізацію правоохоронців, готуючись до чергової ночі безладу.
У ніч проти 1 липня на охорону правопорядку вийшли понад 45 тисяч поліцейських. Та це не допомогло запобігти новим заворушенням.
Загалом бунтівники підпалили 1350 транспортних засобів та 234 будівлі. На дорогах зафіксовано 2560 пожеж. Протестувальники закидали поліцію феєрверками. Найбільше насилля зафіксували в Марселі та Ліоні.
Міський голова Марселя, другого за величиною міста Франції, Бенуа Пайян увечері 30 червня закликав «негайно направити до міста додаткові правоохоронні сили».
Уже вночі бунтівники пограбували в центрі міста збройовий магазин і викрали кілька мисливських рушниць, але не набоїв, повідомили в поліції.
За даними адміністрації Ліона, увечері 30 червня кількість демонстрантів у центрі міста досягла 1300 людей. Натовп складався з ліворадикальних активістів, а також мешканців міста та його передмість.
Що передувало?
У Парижі в ніч проти 28 червня спалахнули протести й заворушення після того, як поліція застрелила 17-річного підлітка, який не зупинив автомобіль за наказом дорожньої поліції.
На відео, яке поширюють у соціальних мережах, видно, як поліціянт наставляє пістолет на водія автомобіля, перш ніж лунає постріл. Потім автомобіль зупиняється.
Після смерті підлітка влада розпочала два окремих розслідування: одне стосовно можливого вбивства державним службовцем, а інше — стосовно того, що водій не зупинив свого автомобіля, і ймовірної спроби вбити правоохоронця.
Протести почались у Парижі, а потім виникли й в інших містах, зокрема в Тулузі, Діжоні й Ліоні. Мітингувальники запускали феєрверки й петарди у правоохоронців, кидали пляшки й палили сміття. Зі свого боку поліція застосувала проти учасників протестів пластикові кулі.