У Франції другу добу тривають протести залізничників проти реформи галузі
У середу, 4 квітня, у Франції другу добу поспіль тривають масові протести, організовані працівникам Державної залізничної компанії (SNCF). Протестувальники вимагають підвищення заробітної платні та скасуванняреформи державних залізниць.
У середу, 4 квітня, у Франції другу добу поспіль тривають масові протести, організовані працівникам Державної залізничної компанії (SNCF). Протестувальники вимагають підвищення заробітної платні та скасування реформи державних залізниць.
Про це повідомляє Reuters.
Повідомляється, що 4 квітня кількість страйків по країні дещо знизилося. Водночас, за даними SNCF, участь в страйках у середу взяли більше працівників, ніж попереднього дня.
Наразі у Франції Державна залізниця допустила до руху лише один високошвидкісний потяг із 8, а також один регіональний поїзд з 5.
Залізничне сполучення на міжнародних напрямках теж знизилось: поїзди Eurostar, що курсують між Лондоном і Парижем, задіяні лише на 75%.
До протесту залізничників також приєднались інші громадяни, зокрема страйки пройшли у багатьох містах Франції 3 квітня.
Реформа SNCF передбачає, зокрема, введення у залізничну галузь конкуренції Фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Французькі профспілки заявляють, що планують влаштовувати страйки протягом наступних трьох місяців.
«Нашою метою не є зрив залізничних перевезень. Наша мета — знайти вихід з цього кола, обговорити проблему і знайти реальні рішення», — повідомив один із лідерів профспілок.
Реформа SNCF, яка є монополістом у Франції, передбачає введення у залізничну галузь конкуренції, а також усунення в майбутньому статусу залізничника, який дає ряд пільг. Працівники залізниці побоюються, що компанію можуть приватизувати. Влада Франції заперечила такі плани.
Нагадаємо, 22 березня Парижі працівники держсектору вийшли на масову акцію протесту проти реформ державної служби, які схвалив президент Еммануель Макрон. Поліція для приборкання натовпу застосувала проти людей сльозогінний газ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести проти трудової реформи у Франції: блокуються дороги і склади з паливом