У Гаазі коронаскептиків розганяли водометом і собаками, 20 арештували. Усе це — за день до парламентських виборів
На площі Малівелт у Гаазі в неділю, 14 березня, сталися сутички між понад кількома тисячами учасників акції коронаскептиків і правоохоронцями. Після відмови розійтися мітингарів розігнали за допомогою водомета й службових собак, а два десятки арештували.
Про це повідомляє NOS.
Акцію анонсували у Facebook як «кавування» на свіжому повітрі. Коли кількість людей на площі перевищила максимально дозволені 200, поліція почала обмежувати вхід, а також зупинила рух поїздів у напрямку Гааги.
Учасники скандували «Любов», «Свобода», «Ні диктатурі» й тримали плакати з гаслами «Годі брехати» і «Закон про надзвичайний стан є диктатурою». Після кількох прохань піти з площі поліція почала розганяти учасників акції.
Коронаскептиків відтісняли з площі кінна поліція й правоохоронці із собаками. Тих, хто сидів на траві й відмовлявся йти, облили з водомета. Одного чоловіка, який, як кажуть у поліції, напав на службовців, побили кийками й арештували.
Крім того, ще двох людей покусали собаки, а одну жінку збив поліцейський автомобіль (вона відбулася легкими пораненнями). Водночас поліцейських закидували фаєрами по краях Малівелту.
Усього поліція арештувала 20 учасників акції — за напад на працівників правоохоронних органів або відмову показати посвідчення особи чи покинути площу.
Менш масштабна акція коронаскептиків відбулася в Амстердамі: там зібралися 150 людей, за відмову піти (через порушення соціальної дистанції) арештували трьох, ще двадцятьом виписали штрафи.
Вибори і карантин у Нідерландах
На тлі антикоронавірусних протестів із 15 березня у Нідерландах розпочинається голосування на парламентських виборах, яке триватиме три дні — таке рішення ухвалили, щоб запобігти скупченням людей на дільницях і дати всім можливість проголосувати.
За останніми опитуваннями, партія чинного прем'єр-міністра Марка Рютте, яка перебуває при владі з 2010 року, знову здобуде більшість і зможе одноосібно сформувати уряд.
Із січня в країні діє найбільш жорсткий із часів Другої світової війни локдаун. Його введення вже тоді спровокувало протести, учасники яких заперечують серйозність коронавірусної загрози й звинувачують уряд в обмеженні прав людини.
Як зазначає Reuters, більшість нідерландців усе ж підтримують локдаун через те, що в країні один із найвищих у Європі показників захворюваності на COVID-19. Понад 1,1 мільйона людей із 17 мільйонів населення там хворіли або хворіють коронавірусною хворобою, з них понад 16 тисяч померли.