У Grammy зникнуть «таємні комітети» для номінації артистів. Премія змінить правила через скандал з фальсифікаціями
Організатори музичної премії Grammy змінять правила після звинувачень у фальсифікаціях. Зокрема, мають зникнути «секретні комітети» для висунення кандидатур на номінації, які мають найбільше можливостей для махінацій.
Про це йдеться у заяві Академії звукозапису США.
Там оголосили, що номінантів на наступну премію Grammy зможуть обирати усі 11 тисяч членів академії, які мають право голосу. Для цього понад 90% членів академії пройдуть перекваліфікацію.
Раніше обирати номінантів могли лише комітети з 15-30 експертів, імена яких не розголошували. Комітети розділялись на жанри. І хоч в Академії звукозапису наполягають, що процес відбору був об'єктивним, а експерти ㅡ професійними, багато хто підозрював їх у махінаціях через секретність.
Які ще зміни?
Окрім того, на Grammy зменшать кількість жанрових категорій, за якими члени академії зможуть віддати свої голоси, з 15 до 10. До того ж ці категорії мають бути у не більш ніж трьох областях музики (наприклад рок/джаз/кантрі).
Раніше під час першого туру голосування члени академії могли проголосувати за номінантів з 15 різних категорій за жанровим розподілом та у чотирьох загальних категоріях («Запис року»,«Альбом року», «Пісня року» та «Найкращий новий виконавець»). Звісно, щоб голосування було «якісним», до нього допускали лише експертів, які мають кваліфікацію у категоріях, де вони обирають номінантів.
Також додадуть дві нові категорії: «Найкращий світовий музичний перформанс» та «Найкращий альбом Música Urbana» (область латинської музики). Таким чином кількість категорій на Grammy збільшиться до 86.
Чому проводять зміни?
За останні кілька років до премії Grammy виникало багато запитань, а Академію звукозапису США підозрювали у фальсифікаціях.
У 2019 році тодішня директорка академії Дебора Дуган звинуватила організацію в корупції, порушеннях під час голосування та конфлікті інтересів. Вона також звинуватила адвоката академії Джоела Каца в сексуальних домаганнях.
Пізніше про це почали відкрито говорити самі артисти. Наприклад, американський артист The Weeknd написав у Twitter: «Grammy залишається корумпованим. Ви винні мені, моїм шанувальникам і прозорості індустрії ...».
У 2020 році альбом The Weeknd «After Hours» мав найбільшу кількість продажів, а артист виступав на найбільшому шоу у США ㅡ Super Bowl. Та на тлі таких досягнень цьогоріч він не отримав жодної номінації від Академії звукозапису США.