У Грузії 4 канали припинили мовлення: вимагають відставки прем'єра після смерті оператора, якого побили противники ЛГБТ+

У Грузії на добу припинили мовлення чотири телеканали: вони вимагають відставки прем’єр—міністра Іраклія Гарібашвілі. А все через смерть оператора телеканалу «Пірвелі» Лексо Лашкарави, побитого противниками ЛГБТ+ 5 липня.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Так, мовлення припинили приватні телеканали «Мтаваров», «Пірвелі», «Формула» та «Кавкасія».

Це вже не перша акція протесту журналістів через смерть Лашкарави. 11 липня вони стали співорганізаторами акції протесту, під час якої тисячі людей вийшли вимагати відставки прем'єра.

А під час похорону Лашкарави 13 липня на 10 хвилин мовлення припинила низка регіональних телеканалів. Крім того, колеги загиблого також вшанували його пам'ять, одягнувши футболки із його зображенням.

Колеги грузинського оператора Лексо Лашкарави у футболках з його портретом присутні під час хвилини мовчання під час похорону, Тбілісі, 13 липня 2021 рокуAP Photo/Shakh Aivazov

Що сталося?

5 липня противники ЛГБТ+ розгромили намети, які активісти розставили перед будівлею грузинського парламенту раніше — на знак протесту проти результатів виборів. У сутичках постраждали й журналісти низки видань: їх ображали, а декому пошкодили техніку — виправдовували це тим, що ЗМІ «пропагують збочений спосіб життя».

Крім того, напали й на офіс організаторів «Маршу гідності» «Тбілісі прайду»: після відмови поліції впустити їх у будівлю ті залізли на балкон офісу і скинули звідти прапори ЛГБТ+. Окрім того, вони кинули вибуховий пристрій, унаслідок чого, за попередніми даними, постраждала одна дівчина. Як наслідок, «Тбілісі прайд» оголосив про скасування гей-параду.

Унаслідок сутичок 5 липня постраждали та опинилися у лікарнях 53 кореспонденти та оператори, а загалом постраждали 55 журналістів.

На Лексо Лашкараву напали, коли він разом із репортеркою каналу «Пірвелі» Мірандою Багатурією вів зйомку в офісі організації «Ганьба». Оператор отримав значні травми, йому зламали кістки обличчя. Його прооперували у той же день, а потім виписали з лікарні та відправили доліковуватися вдома.

«Марш гідності» мав відбутися в межах тижня Прайду в Грузії, присвяченого правам представників ЛГБТ+. Він розпочався 1 липня.