У ГУР прокоментували, чи можна обміняти затриманих колаборантів в УПЦ на полонених
Україна показала, що готова демонструвати найбільш креативні підходи для повернення своїх громадян та використовувати для цього найменші можливості. Так у розвідці прокоментували питання, чи можливо обміняти затриманих колаборантів в УПЦ (після доведення провини) на полонених.
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у коментарі «24 каналу» розповів, що на обмінах росіян найбільше цікавлять офіцери, люди зі специфічними знаннями та навичками, представники спеціальних військових професій.
Юсов зазначив, що не може коментувати обмін військовополонених, оскільки цим займаються інші органи. Однак відповів, чи можливо залучити до обміну колаборантів.
«На прикладі великого обміну і долі Віктора Медведчука Україна показала, що готова демонструвати найбільш креативні підходи, щоби повертати своїх громадян додому. Найменші можливості, які для цього будуть з'являтися, — і формальні, й неформальні, і публічні, й непублічні, і відкриті, й закриті — ми точно будемо використовувати», — зазначив Юсов.
Він наголосив, що є спецоргани, які займаються цими питаннями.
«Я особисто не є прихильником цієї організації (УПЦ — ред.). Щиро вірю, що національна безпека має бути забезпечена в цій царині», — підкреслив представник ГУР.
Нагадаємо, 22 вересня стало відомо, що народного депутата забороненої політичної партії ОПЗЖ Віктора Медведчука обміняли на 200 українських військових, попри те, що він є громадянином України. Медведчука називають кумом президента рф володимира путіна, а в Україні проти нього порушено низку справ про державну зраду.
В Офісі генпрокурора наголосили, що українське громадянство Медведчука не є перешкодою для його обміну, а в Офісі президента вказали, що він «уже дав усі можливі свідчення слідству».
Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з росією та завітали з обшуками до низки її об'єктів.
Після повномасштабного вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію рф. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив вторгнення, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
Однак уже в травні риторика УПЦ МП змінилася: там звинуватили в повномасштабній війні росії проти України експрезидента Петра Порошенка та Православну церкву України.
А наприкінці травня українська православна церква (московського патріархату) зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ. Попри це, ця церква заявила про «глибокий жаль через відсутність єдності в українському православ’ї» та «існування розколу».