У Харкові кілька тисяч людей зібралися на «Марш єдності», бо відчувають загрозу з боку Росії
«Штаб охорони Харкова», куди входять місцеві громадські організації, 5 лютого організував ходу за український Харків «Марш єдності». Участь узяли кілька тисяч людей.
Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.
Під час ходи учасники вигукували: «Харків — це Україна», «Схід і захід — разом», «Слава Україна — героям слава!», «Слава нації — смерть ворогам». Участь у марші, за оцінкою нашої кореспондентки, взяли 4-5 тисяч людей.
Нам у коментарі опитані харків'яни казали, що відчувають високу військову загрозу з боку Росії, але готові оборонятися. Також певні, що місто дуже змінилося і стало патріотичнішим з 2014 року, коли проросійські сили та заслані бойовики спробували захопити тут обласну державну адміністрацію та підняли над нею російський прапор.
«Ми сміливі люди й будемо захищати місто, не дамо нікому сюди зайти. Сьогодні ми знову показали, що Харків не хоче до Росії, бо Харків — це українське місто. Дуже багато людей загинули за нашу Україну, і харків'яни також», — виголосила наприкінці маршу одна з місцевих волонтерок Ярина Чаговець.
Волонтерка Юлія Смагіна звернула увагу на те, що харківські укриття наразі перебувають у поганому стані, бо з 2015 року їх ніхто не перевіряв. Також, мовляв, інформація на карті укриттів не відповідає дійсності.
«Сьогодні Харків знову в небезпеці. Російські війська чатують на наших кордонах, а колаборантські сили вже давно ведуть свою антиукраїнську інформаційну кампанію», — заявлялося в анонсі акції.
Влада проти ходи
Міська влада Харкова 2 лютого на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендувала відмовитися від проведення ходи.
Таке рішення комісія ухвалила в межах «виконання заходів щодо недопущення дестабілізації громадсько-політичної ситуації в Харкові».
Крім зростання захворюваності на COVID-19, комісія послалася на положення Кабміну, згідно з яким у Харківській області ще у 2016 році ввели «жовтий» рівень терористичної загрози.
«Проведення громадсько-масових заходів нині використовується окремими радикально налаштованими особами для організації провокацій, спрямованих як на дискредитацію керівництва держави, так і на загострення суспільно-політичної ситуації у місті та регіоні загалом», — ішлося в протоколі комісії.
Оскільки організатори не відмовилися від наміру проводити марш, міська рада подала два позови в Окружний адмінсуд про заборону акції. Проте суд не задовольнив позови, вказавши на «обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань».