У Харкові підлітки готували масову бійку через запущений у росії флешмоб. Усіх затримали — поліція (ОНОВЛЕНО)
У Харкові правоохоронці затримали підлітків, які готували масову бійку. Поліція заявляє, що це було через запущений у росії флешмоб.
Про це повідомив голова поліції Харківської області Володимир Тимошко.
За його словами, росіяни запустили флешмоб, результатом якого мала стати масова бійка на площі Конституції у Харкові. Проте поліція затримала всіх юнаків, які брали в цьому участь. Тепер правоохоронці запрошують батьків: з ними зустрічатимуться ювенальні поліцейські та проводитимуть профілактичні бесіди.
Як розповіло джерело hromadske у правоохоронних органах, поліція припускає, що інцидент міг бути пов'язаний із субкультурою «ПВК Редан». Загалом до цього флешмобу в Харкові долучилися кілька десятків підлітків, але точну кількість поліцейські ще не підрахували, стверджує наш співрозмовник.
Доповнено о 20:00. Поліція Харківщини повідомила, що учасники флешмобу на площу почали приходити 27 лютого о 14:00. Там зібралося декілька десятків підлітків: усіх затримали і доставили до підрозділів поліції для з'ясування усіх обставин.
Згодом поліцейські розповіли, що встановили 245 причетних до масового заходу, з яких 30 — повнолітні. Серед неповнолітніх було 149 хлопців та 66 дівчат.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов розповів, що суть флешмобу у тому, щоб влаштувати бійку в місті з іншими підлітками. Посадовець теж запевнив, що це запустили у росії.
Правоохоронці почали розслідування за фактами ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексуготування до масових заворушень та ч. 2 ст. 304 Кримінального кодексувтягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. За це загрожує від 4 до 10 років тюрми. Водночас батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків.
Що таке «ПВК Редан»?
Як розповідає BBC, йдеться про субкультуру, яка протягом останніх днів через масові бійки набула популярності в росії. «ПВК Редан»створили під упливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання під назвою «Редан».
Символами цього руху є павук, чорний колір та цифра 4. Попри свою назву, «ПВК Редан» не має стосунку до приватних військових компаній: учасники руху кажуть, що називають його так заради жарту. За їхніми словами, вони виступають проти ультрас, уродженців Кавказу та мігрантів.
Протягом останніх кількох днів у росії вже декілька разів затримували групи підлітків через бійки, які правоохоронці пов'язують із «ПВК Редан».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.За даними поліції, лише протягом 24-25 лютого у Москві через це затримали 350 людей, серед яких 319 — неповнолітні. У деяких із них вилучили газові балончики, ножі, а також страйкбольні пістолети. А 27 лютого лише в ТРЦ «Галерея» у Санкт-Петербурзі затримали понад 200 підлітків.
Що робити батькам?
Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.
За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити таке:
- спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;
- якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі. Виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
- опановуйте інтернет, зокрема заведіть власний акаунт у соцмережі й станьте там другом своїй дитині;
- щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
- ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
- покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
- зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;
- коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами. Допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.
«Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється», — наголошують ювенальні прокурори.