У Харкові продовжили комендантську годину. Коли заборонено залишати домівки?

Комендантську годину продовжили у Харкові: вона розпочнеться 28 лютого о 16:00 та триватиме до 06:00 ранку 1 березня.

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.

Там вказують, що раніше через військове становище у країні комендантська година була введена з 22:00 до 6:00, а тепер — з 18:00 до 6:00.

Мешканців міста просять зробити всі свої справи до 16:00. Після цього виходити на вулицю заборонено. Виняток — спускання до укриття.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов просить мешканців не провокувати, якщо їх зупинила Тероборона чи поліція — поводьтеся спокійно, покажіть документи та поясніть, куди ви йдете чи їдете.

«Оперативно реагуйте на сигнали тривоги, одразу ховайтеся в укриття. Є висока ймовірність артобстрілів, появи диверсійних груп і спроб нападу на оборонні позиції Збройних сил», — додав він.

Що відбувається?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями введи комендантську годину.

Командувач Сухопутних військ та командувач оборони Києва генерал-полковник Олександр Сирський каже, що російські війська деморалізовані та виснажені, бо українці показали, що вміють захистити свій дім від непроханих гостей.

Втрати з обох боків

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

У Генштабі ЗСУ розповіли, що станом на 18:00 27 лютого Росія втратила близько 4 500 військових (вбиті та поранені). Знищено та пошкоджено 27 літаків (уточнюється), 26 гелікоптерів, 150 танків, 700 бойових броньованих машин, близько 50 гармат, один Зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневровими аеродинамічними цілями на малих та середніх висотах в умовах інтенсивної радіопротидіїЗРК «Бук», чотири РСЗВ БМ-21 «Град», 60 цистерн, два безпілотники оперативно-тактичного рівня, 2 кораблі та катери.

У Генштабі кажуть, що підрахунок триває й ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій.

Станом на вечір неділі, 27 лютого, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло 352 цивільних українці, серед них 14 дітей. Поранених — 1 684 людини, з них 116 дітей, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.