У Йорданії арештували десятки чиновників «із міркувань безпеки». ЗМІ кажуть про спробу держперевороту в країні

Спецслужби Йорданії здійснили спецоперацію, в межах якої затримали низку людей, зокрема й наближених до короля країни Абдалли ІІ. Затримання пояснюють міркуваннями безпеки, тоді як низка ЗМІ з посиланням на джерела каже про попередження спроби держперевороту.

Що кажуть офіційно?

За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів Йорданії Юсуфа Хунейті, які наводить офіційне інформагентство Petra, йдеться про «всеохопне розслідування» дій, спрямованих на підрив «безпеки й стабільності» країни.

Зокрема, Хунейті заявив про затримання Басема Авадали — колишнього радника й очільника канцелярії йорданського короля, а також Хасана бін Зайда, члена королівської родини. Причин арешту йорданська влада наразі не уточнює.

Що казали про це у ЗМІ?

Одним із перших про події в Йорданії повідомило The Washington Post. Джерела видання охарактеризували ситуацію як «загрозу стабільності» країни і заявило про затримання близько 20 людей, зокрема й Хамзи бін Хусейна, брата короля Йорданії.

Юсуф Хунейті спростував затримання бін Хусейна, але зазначив, що його попросили припинити «кроки та дії, спрямовані» проти Йорданії. 41-річний бін Хусейн вважався фаворитом колишнього короля Йорданії, але по його смерті 2004 року новий король Абдулла (його зведений брат) відібрав у нього титул принца.

ОНОВЛЕНО (01:00). Сам бін Хусейн через адвоката передав у ЗМІ відео, де стверджує, що йому заборонили виходити з дому і обмежили спілкування. Він пов'язує це із зустрічами з критиками йорданського короля, при цьому каже, що проти нього звинувачень не висунули.

Арешти високопоставлених осіб у Йордані рідкість, зазначають Reuters і Al-Jazeera. Видання також вказують на те, що йорданські спецслужби мають доволі широкі повноваження, які були збільшені після запровадження надзвичайного стану у зв'язку з епідемією коронавірусу.

Що треба знати про Йорданію?

BBC нагадує, що Йорданія є одним із ключових союзників США на Близькому Сході й бере участь у її коаліції проти «Ісламської держави». Штати (а також Саудівська Аравія) вже висловили підтримку Йорданії, зазначає Al-Jazeera.

По економіці країни, яка майже не має природних ресурсів, вдарила пандемія. Крім того, Йорданія прийняла понад 660 тисяч біженців із сусідньої Сирії, де з 2011 року триває громадянська війна (більше тільки Туреччина й Ліван).