У Каховському водосховищі знижується рівень води — це може призвести до катастрофи на ЗАЕС
Зниження рівня води у Каховському водосховищі негативно впливає на технічні процеси на Запорізькій атомній електростанції.
Про це заявив перший заступник начальника Запорізької ОВА Геннадій Тімченко під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За його словами, рівень у 13,2 м є мінімальним для забору води в охолоджувальний резервуар ЗАЕС. У разі зупинки подачі води почнуться проблеми з охолодженням реакторів, а це призведе до катастрофи.
Крім того, Тімченко додав, що через зниження рівня води у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС такі міста як Енергодар, Мелітополь і Бердянськ уже зіштовхнулися з проблемою водопостачання. Наразі ці міста перебувають у тимчасовій окупації, тому вплинути на ситуацію українська влада не може.
Про небезпеку зниження рівня води в Каховському водосховищі також згадував у своїй заяві 3 лютого генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.
«Попри те, що зниження рівня води не становить безпосередньої загрози для ядерної безпеки, воно може стати джерелом занепокоєння, якщо це триватиме далі», — заявив Гроссі.
Він підкреслив, що не можна заспокоюватися щодо безпеки та захисту ЗАЕС.
За попередньою оцінкою «Енергоатому», російські війська за час окупації Запорізької атомної електростанції завдали їй збитків приблизно на 40 мільярдів гривень.
За даними «Енергоатому», зараз усі шість енергоблоків ЗАЕС зупинені, а окупанти блокують їхнє ввімкнення. Окупована станція продовжує постійно споживати електроенергію на власні потреби з енергосистеми України.
Попри оголошену окупантами «анексію» Запорізької АЕС, зараз на станції продовжують працювати українські фахівці. За ситуацією на ЗАЕС також спостерігають представники МАГАТЕ, які регулярно звітують про обстріли станції та напружену ситуацію.
МАГАТЕ вже кілька разів закликало росію вивести свої сили з найбільшої в Європі атомної станції. Гендиректор Агентства Рафаель Гроссі також намагається домовитися про створення зони безпеки на станції.