У Казахстані знайшли скелет тисячолітнього домашнього кота, який мав «нелегке життя»

На півдні Казахстану вздовж колишнього торговельний маршрут: ним товари з Китаю потрапляли до Східної та Західної Європи, Близького Сходу, Північної АфрикиШовкового шляху археологи знайшли скелет домашнього кота віком понад 1000 років. Ймовірно, кіт супроводжував казахських скотарів.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Scientific Reports.

Археологам вдалося знайти добре збережений скелет кота, хоча зазвичай під час розкопок виявляють окремі кістки тварини. Вчені вважають, що люди доглядали за котом та поховали його.

Науковці створили рентген кісток тварини та її 3D-зображення. Життя кота називають нелегким.

3D-зображення кота, якому понад 1000 роківScientific Reports

«Кіт зазнав низку переломів, але вижив», — сказав один з авторів дослідження доктор Ешлі Харуда з Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі.

Аналіз кісток показав, що у раціоні кота було багато білка. «Його, ймовірно, годували люди після того, як тварина втратила майже всі свої зуби», — кажуть учені.

Крім того, аналіз ДНК довів, що тварина справді була домашньою, а не диким степовим котом. За словами вчених, представники тюркомовних народів утримували тварин лише тоді, коли вони були важливими для людського життя. Тому те, що скотарі доглядали за такими «екзотичними» тваринами, як кішки, свідчить про культурні зміни.