У Киргизстані закликали своїх громадян не воювати в Україні

Посольство Киргизстану в росії закликало своїх громадян утриматися від участі в бойових діях на території іноземних країн та нагадало про кримінальну відповідальність за це.

Про це йдеться у повідомленні посольства.

Так у Киргизстані відреагували на рішення держдуми рф про спрощене отримання російського громадянства для іноземців, які уклали контракт про проходження служби у збройних силах рф.

«Посольство Киргизької Республіки в рф застерігає громадян КР, які тимчасово перебувають на території росії, від участі у збройних конфліктах чи військових діях на території іноземних держав, за які встановлена кримінальна відповідальність», — йдеться у повідомленні посольства.

Зазначимо, держдума рф оголосила, що громадяни інших держав зможуть отримати паспорт росії у спрощеному порядку, напередодні рішення кремля про часткову мобілізацію своїх громадян.

Так, у росії вирішили, що спрощена процедура отримання паспорта рф буде доступна іноземцям, якщо ті укладуть контракт на службу в російській армії чи інших військових формуваннях терміном не менше ніж один рік. Отримувати перед цим посвідку на проживання не потрібно.

А раніше для цього треба було відслужити в армії росії щонайменше три роки. Також пропонується скоротити термін першого контракту для вступу на службу у званнях солдата, матроса, сержанта і старшини з п'яти років до одного.

Відповідно до статті 256 Кримінального кодексу Киргизької Республіки, за участь громадян КР у бойових діях на території іноземних держав передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років із конфіскацією майна.

У разі надходження/отримання громадянами КР призову на участь у будь-яких військових діях посольство просить негайно звертатися до дипломатичного представництва Киргизької Республіки в рф.

Не тільки Киргизстан

Раніше посольство Узбекистану в рф також застерігало своїх громадян від створення добровольчих батальйонів та/або участі у бойових діях на території іноземних держав, за які встановлено кримінальну відповідальність. Це оголошення з'явилося після телесюжету про створення в росії узбецького батальйону для участі у війні з Україною.

В Узбекистані закликали своїх громадян «не піддаватися на провокації та проявляти передбачливість».

А за даними Anadolu Agency, з аналогічною позицією виступила влада Казахстану.

Часткова мобілізація та ядерні погрози

Президент росії володимир путін оголосив часткову мобілізацію в рф. Вона розпочинається вже з 21 вересня. Після путіна заяву зробив міністр оборони сергій шойгу. Він анонсував, що в межах часткової мобілізації мають призвати 300 тисяч резервістів.

Мобілізувати нібито будуть тих, хто відслужив, має військово-облікову спеціальність, студентів обіцяють не чіпати. За словами міністра, строковиків на війну проти України не відправлятимуть. Однак у медіа неодноразово повідомляли, що росія все-таки відправляє строковиків на війну, попри свої запевнення у протилежному.

Під час своєї промови путін заявив, що це нібито росії погрожують ядерною зброєю, і пригрозив, що в разі загрози територіальній цілісності росія готова «використати всі наявні в себе засоби. Це не блеф».

Президент Володимир Зеленський відповів, що Україна не планує скасовувати звільнення окупованих територій навіть попри ядерні погрози глави рф володимира путіна.