У Кіровоградській області викрили підпільний нафтопереробний завод. Продукції вилучили на 5,7 млн грн
Служба безпеки України викрила діяльність нелегального нафтопереробного заводу у Кіровоградській області — їх щомісячний обіг становив один мільйон гривень.
Про це повідомляє СБУ.
Нелегальний бізнес влаштував один із мешканців області разом із двома спільниками. Вони використовували потужності легального нафтопереробного заводу для виготовлення нелегального пального.
Необлікований бензин і дизельне пальне зловмисники продавали через підконтрольні підприємства, кажуть у спецслужбі. Продавали продукцію «сумнівної якості й без дозвільних документів» під виглядом розчинників та інших нафтопродуктів, які не підлягають акцизному оподаткуванню.
Під час обшуків вилучили обладнання для виробництва пального, майже 100 тисяч літрів сирої нафти, 120 тисяч літрів дизельного палива та 24,5 тисячі літрів бензину. Загалом вилучили продукції на майже 5,7 мільйона гривень.
Організатору нелегального бізнесу та двом його спільниками повідомили про підозри за кримінальне правопорушення, вчинене організованою групоюч. 3 ст. 28 та незаконне виготовлення пального або інших підакцизних товарівч. 2 ст. 204 Кримінального кодексу. У разі доведення вини їм загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією та знищенням незаконно виробленої продукції.
На початку травня незаконний нафтопереробний завод викрили також у Дніпропетровській області.
Нелегальні АЗС в Україні
У березні уряд анонсував, що в Україні перевірять всі автозаправні станції з метою закриття нелегальних АЗС. Спочатку побороти це явище влада обіцяла до січня 2020 року.
Ще в грудні 2019 року президент Зеленський зустрівся з представниками мереж АЗС і вимагав від них більше знизити ціни на пальне (бо тоді ціни на нафту падали). Водночас гравці ринку поскаржилися президенту, що через нелегальні заправки вони не можуть значно знижувати ціни. Тож тоді Зеленський пообіцяв розібратися із цим.
Згодом уряд ще Олексія Гончарука доручив закрити всі нелегальні АЗС до 9 січня (2020 року) й наголосив, що всі АЗС «будуть працювати за ліцензіями або не працюватимуть взагалі». Після цього різні відомства почали звітувати про закриття нелегальних заправок. Однак, очевидно, усі закрити не вдалося.